„Do výběrového řízení se přihlásil pouze jeden uchazeč, rada proto využila možnosti, kterou v takové situaci dává zákon, a toto výběrové řízení zrušila. Vypsáno bude znovu,“  vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy Richard Mrázek.

Na spuštění nového systému parkování a vjezdu do centra města od 1. září však tento krok nemá žádný vliv. Parkovací systém a jeho kontrola je na těchto kamerách zcela nezávislý. Kontrolu vjezdu bude do spuštění kamerového systému provádět Městská policie Brno, která dodržování pravidel vjezdu do centra kontroluje i nyní.

Radní se jednohlasně rozhodli zrušit výběrové řízení na dodavatele kamerového systému kvůli pochybnostem o jeho transparentnosti.

Projektovou dokumentaci dělala firma Veselý, která se zároveň jediná přihlásila do otevřeného nadlimitního výběrového řízení a nabídla cenu 31 milionů korun. „Problém v tom nevidím, zadávací dokumentaci vytvářely Brněnské komunikace. Vzhledem k administrativním lhůtám nepředpokládám, že by kamery mohly začít v ulicích fungovat ještě letos,“ řekl Mrázek. Rezidentní parkování začne 1. září právě v historickém centru, 1. listopadu bude následovat několik ulic severně od této části.