Kromě toho chce dál pracovat na přeložce tramvajové trati z ulice Dornych do Plotní ulice, na stavbě atletické haly, ale nevzdává se ani myšlenky na vybudování centrálního objektu magistrátu pro všech 1100 zaměstnanců.

V Brně vytvořila koalici ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD. Minulý týden její zástupci nahradili ve vedení města dosluhující koalici ANO, Žít Brno s Piráty, KDU-ČSL, Stranu zelených a TOP 09. Grund převzal oblast po investičním náměstkovi Richardu Mrázkovi (ANO).

Za prioritu Grund označil stavbu multifunkční haly pro Kometu, která by měla vzniknout na výstavišti místo velodromu. Cyklistický ovál se přesune do areálu v Hněvkovského ulici v Brně-jihu. "Je však potřeba řešit s městskou částí vybudování protipovodňových opatření, což je u velodromu potřeba. Jeho přesunutí je prvním krokem pro stavbu multifunkční haly," uvedl Grund.

Podle něj zatím není vyjasněné financování haly. V minulosti se mluvilo o tom, že by hala skoro za 1,5 miliardy měla být investicí Komety a jejích partnerů a že město by dalo jen pozemek. Potom se zvažovala účast města a premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že by na hokejovou halu mohl dát stát i půl miliardy. "U financování je na stole více variant. Jednou z nich je, že by bylo vícezdrojové financování," uvedl Grund.

Rychle chce dokončit také přeložku tramvajové trati z Dornychu do Plotní, která začala letos na jaře. Více než miliardová investice má zklidnit dopravu v místě, kde se nyní mísí tramvaje s auty. "Důležité je také budování kanalizace a dopravní stavby velkého městského okruhu. Nejbližší je úsek Žabovřeská, kde čekáme na vypořádání sporu," dodal Grund. Stavba měla začít v létě, ale spolek Voda z Tetčic napadl jedno ze čtyř stavebních povolení, které se týká rozšíření dvouproudové komunikace na čtyři pruhy. Na podzim tak začaly menší práce například na mimoúrovňové křižovatce, spor se zatím řeší.

Grund chce také pokračovat v práci na projektu na centrální budovu magistrátu nedaleko hotelu Grand. Zázemí by v ní našlo 1100 zaměstnanců ze všech pracovišť magistrátu, která jsou nyní na několika místech. Tím by se lidem ušetřil čas a město by ušetřilo peníze za provoz více budov a jejich rekonstrukce.