Radní udělali další krok k realizaci multifunkční haly, kvůli výstavbě změní územní plán

  • Zdroj vizualizace

    MMB

Multifunkční hala má vyrůst na brněnském výstavišti, pro její výstavbu je ale nutné, aby byla vydána změna Územního plánu města Brna. Radní se už na tom shodli, teď je třeba, aby souhlasilo i zastupitelstvo. Novináře o tom informovala brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Od října loňského roku je znám zhotovitel projektové dokumentace, je jím sdružení  A PLUS, a. s., a Arch.Design, s. r. o. Právě tito projektanti pracují na dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební povolení multifunkční haly. „Ze sportů se zde bude moci hrát kromě hokeje i házená, tenis, volejbal, basketbal nebo florbal. V hale si diváci budou moci vychutnat třeba i souboje v boxu. Prostor bude splňovat přísná kritéria mezinárodních federací pro všechny tyto sporty,“ sdělila už dříve primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Kromě sportu počítáme s několika desítkami koncertů a společenských akcí ročně. Pro úspěšný provoz je to nezbytně nutné, a podle informací, které mám od brněnských pořadatelů, je to i zcela reálné.“

Důvodů pro změnu územního plánu je podle primátorky hned několik. „V zásadě jde o celou organizaci území, nejen o výstavbu, ale také o dobré řešení individuální automobilové a hromadné dopravy,“ doplnila Vaňková.

Hala by měla mít rozměry cca 110 x 80 m a kromě ní se v lokalitě bude realizovat další řada projektů, hlavně dopravní infrastruktura, konkrétně úprava komunikace včetně lávek pro pěší, plánovaná lanová dráha od Výstaviště do Kampusu a také zvětšení kapacity tramvajových kolejí do města.

V plánu jsou i parkovací objekty a plochy. Přibližně na konci letošního roku město Brno požádá o územní rozhodnutí a stavební povolení. Předpokládá se, že by přípravné stavební práce mohly začít v průběhu příštího roku.

Výstavba multifunkční haly patří k největším strategickým projektům města v následujících letech. Snahou je hostit v ní světový šampionát v hokeji v roce 2024. Kapacita prostor bude cca 12 tisíc diváků.

Zdroj: 
MMB, MOŠ