Díky tomu se zdvojnásobí počet obědů, které bude jídelna od dubna dodávat i pečovatelské službě. “ Momentálně se tam vaří asi 550 obědů, nově to bude kolem 1200 obědů denně. Kuchyň budeme slavnostně otevírat ve čtvrtek,“ uvedl Filip Leder, místostarosta městské části Brno-Žabovřesky.

Důvodem oprav bylo zastaralé vybavení, nahradí ho moderní gastrotechnologie, které odpovídají současným normám. Díky tomu může dojít k navýšení kapacity obědů jak pro místní studenty, tak pro pečovatelskou službu.

"Vyměnili jsme rozvody, otopná tělesa, včetně přívodů k nim a upravili vzduchotechniku. Zbourali jsme původní nevyhovující výtah a nahradili ho novým," upřesnil místostarosta Leder. Dále dodal, že kuchyně dlouhodobě neodpovídala standardům, a proto byla rekonstrukce nevyhnutelná. Zvýší se také počet personálu. Další novinkou je vaření ve víkendovém režimu včetně diet. "Předpokládám, že díky spolupráci jídelny a pečovatelské služby, budeme mít zpětnou vazbu a nepochybně dojde také ke zvýšení kvality stravy a možnost jejího pestřejšího výběru. Zároveň se uspoří pohonné hmoty, protože dosud musela pečovatelská služba dovážet obědy z Malinovského náměstí," uzavřel místostarosta Leder.