Silničáři ten největší nápor námrazy a sněhu v uplynulých týdnech vcelku obstojně zvládli a tak by se zdálo, že silnice jsou už teď pro řidiče bezpečnější. Ovšem zrádnost současného počasí se v dopravě projevila i tak. V minulých dnech museli hasiči i záchranáři několikrát zasahovat u dopravních nehod, které byly více či méně způsobeny jízdou, kterou řidiči nepřizpůsobili daným podmínkám.

V úterý ráno hasiči vyslali jednotky na dálnici D1. U nehody museli vyprošťovat jednoho zraněného. Vzápětí se však staly další nehody poblíž dálnice. Přibližně dvacet minut před devátou hodinou ranní pak přijali informaci o nehodě na 179. km dálnice D1 ve směru na Prahu. K zásahu vyjely jednotky ze stanic Rosice, Brno-BVV a Brno-Lidická. Po příjezdu bylo zřejmé, že se jedná o střet kamionu a dvou dodávek. V jedné zůstal zaklíněný řidič, kterého hasiči během čtvrt hodiny vyprostili a předali do plné péče posádce ZZS. "Naši zdravotníci se postarali o jednoho pacienta, který utrpěl lehké zranění. Po ošetření jsme jej převezli k další péči do Úrazové nemocnice v Brně," potvrdila tisková mluvčí Záchranné služby Michaela Bothová. Místo nehody zajistili hasiči proti požáru a uniklé provozní náplně zasypali sorbentem. Dálnice byla ve směru na Prahu neprůjezdná, následně se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem.

Během zásahu přijalo operační středisko zprávu o další nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Říčany a Domašov. K místu vyjely posádky, které nebyly na dálnici již potřeba. Hasiči cestou k zásahu zjistili, že u Říčan došlo dokonce ke dvěma nehodám. V jednom případě se srazila tři osobní vozidla a dodávka. Také tady byla hustá mlha a tak došlo ke kolizi několika vozidel. 

I zde hasiči dvěma zraněným osobám poskytli první pomoc, zasypali uniklé kapaliny a zajistili místo proti požáru. Druhá nehoda dodávky a osobního vozu se obešla bez zranění. V prvním případě se dorazivčí zdravotníci postarali o jednu pacientku, i zde šlo o lehké zranění. Po ošetření ženu transportovali do Fakultní nemocnice Brno. 

Tyto případy jsou varováním pro všechny řidiče – zvláště v době, kdy v noci klesají teploty pod bod mrazu a přes den pak je relativně větší teplo, mohou na silnicích nastat značné komplikace. Jezděte proto velice opatrně.