Ranní nehoda kamionu a osobního auta výrazně omezila provoz na Vyškovsku

  • Foto

    HZS JmK

Kvůli srážce auta a kamionu byla dnes ráno u Nevojic na Vyškovsku dvě hodiny zavřená silnice číslo I/50, hlavní tah z Brna na Uherské Hradiště a dál na Slovensko.

„Dnes krátce před 6. hodinou ráno vyjely jednotky k nehodě osobního auta a kamionu na silnici I/50 u obce Nevojice na Vyškovsku. Při nehodě se zranil řidič osobního vozu. Hasiči zajistili místo proti požáru a zachytávali unikající naftu z poškozené nádrže kamionu. Již vyteklou naftu zasypali na vozovce sorbentem a zbytek z nádrže přečerpali,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místě zasahovala i záchranná služba. "Ošetřili jsme jednoho muže. Byl při vědomí, s lehkým zraněním jsme ho převezli do vyškovské nemocnice," řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Silnice byla během zásahu uzavřená. Auta jezdila objízdnou trasou okolními obcemi. Policie zatím nezveřejnila příčinu nehody ani výši škody.

Po osmé hodině byl provoz obnoven kyvadlově. Mluvčí policie Alice Musilová doplnila, že by silnice měla být od 09:00 zcela průjezdná.