Restaurace v Brně se snaží zachovat provoz, nabízejí jídlo i pivo

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Některé restaurace v Brně zavřely zcela, některé se snaží zachovat alespoň částečný provoz a prodávají jídlo i pivo buď "přes okénko" nebo pomocí rozvážkových služeb. Snaží se o to například i Stopkova Plzeňská Pivnice. Pivo zájemcům čepuje do pet lahví a bude objednávat další zásoby. Tržby však klesly zhruba na třetinu a řada zaměstnanců zůstává doma, protože nejsou potřeba, řekl ČTK jednatel Igor Hlavička. Světlem na konci tunelu pro něj zůstává příslib, že by se mohla uvolňovat omezující opatření od poloviny dubna. Za kritický termín považuje začátek května.

Restaurace spolupracuje s rozvozovými společnostmi, jako je Dáme jídlo, a brzy by měla spolupracovat i s firmou Wolt. S firmou Nesnězeno chystá totéž, přes tuto aplikaci si lidé zatím mohou přijít vyzvednout jídlo osobně. Kdo si přijde, má slevu proti rozvozu 30 procent. Stejně tak si lidé mohou koupit i pivo, které se v restauraci točí z tanků. "Láhev 1,5 litru prodáváme za 150 korun, kdo si koupí dvě, dostane třetí zdarma," řekl Hlavička. V případě piva sice zpočátku šlo hlavně o to, aby se v tanku nezkazilo, zájem je však takový, že restaurace nakoupí i v současné situaci další zásoby.

Podle Hlavičky se lidé snaží v restauraci nakupovat. "Volají a píšou nám, že objednávají i proto, abychom přežili, vyslovují nám podporu," řekl Hlavička. Světlem na konci tunelu je pro něj prohlášení šéfa krizového štábu Romana Prymuly, který mluvil o uvolňování karanténních opatření od půlky dubna. "1. května bychom potřebovali otevřít. Pak už by to bylo kritické. Jsme nyní vděčni za každou pomoc, kterou stát podnikatelům dá," řekl Hlavička.

Už přemýšlel i o tom, jak by to mohlo v hospodách vypadat, až se znovu otevřou. "Buď budou lidé vyhladovělí a restaurace zaplní. Nebo taky ne a otevřeme ze dvou pater jen jedno a pojedeme jen z poloviny. Otázka je, jestli třeba nebudou muset lidé sedět s většími rozestupy, s rouškami. Zatím nemáme žádné informace," řekl Hlavička. Snaží se domluvit i s dodavateli služeb, energií či s majitelem nemovitosti na různých úlevách, jako je například odklad plateb.

Zdroj: 
čtk