Beznaděj zažívala v úterý ráno mladá žena. Po vystoupení z auta se ji vůz, stojící na plném slunci samovolně uzamkl a uvnitř zůstal její roční syn. Situaci nakonec vyřešili brněnští strážníci rozbitím bočního okénka. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Všechno se seběhlo velmi rychle, žena zaparkovala na Lesné u tamní školky a po vystoupení se ji nečekaně uzamklo auto. Jenomže uvnitř vozu zůstal připoutaný v autosedačce její roční syn. Naštěstí jejího známého, který situaci sledoval, napadlo kontaktovat brněnské strážníky.

„Žena strážníkům řekla, že náhradní klíč nemá k dispozici, a tak museli najít jiné řešení. Na tmavý vůz pálilo slunce, a proto nejprve zakryli karoserii plachtami, které si v naléhavé situaci půjčili ze skútrů odstavených opodál. Ve školce požádali také o přikrývku, díky níž zastínili čelní sklo. Celý vůz současně ochladili studenou vodou,“ popsala Ghanem.

Strážníci z pořádkové jednotky se pokusili auto zpřístupnit speciální otevírací sadou

Obvyklý rychlý postup však tentokrát nenašel uplatnění, vůz byl totiž vybavený specifickým zabezpečením. „Strážníci se tedy nakonec s matkou domluvili, že rozbijí malé zadní okénko, a přes vzniklý otvor sáhli na sedadlo pro odložené klíčky. Díky nim už škodovku snadno odemkli,“ doplnil Ghanem.

Roční chlapec pak s brekem putoval do náruče maminky, podle všeho byl zdráv

Žena pak strážníkům o několik hodin později podala i zpětnou vazbu o příčině uzamčení. Problém podle autoservisu byl s bezklíčovým odemykáním, který prý způsobila závada dotykových snímačů na klikách.

Mluvčí uvedl, že řidička se v nepříjemné a emočně vypjaté situaci ocitla zcela nevinně. „Bohužel se však navzdory častým varováním stále najdou i lidé, kteří nechávají děti nebo zvířata osamoceně v autě zcela vědomě. Teplota v interiéru přitom může v teplých dnech během okamžiku vystoupat o desítky stupňů a podmínky uvnitř mohou být bez nadsázky smrtící,“ uzavřel Ghanem.