Unikátní stavba, unikátní příležitost. Tak zní podtext k stavbě, která se realizuje nad Tomkovým náměstím. Ucpaná křižovatka bude za nedlouho minulostí a řidič území pohodlně překoná v bezmála dvacetimetrové výšce po estakádě, ústící až na Rokytově. To vše bude hotové už příští rok. Než ale nastoupí automobilová doprava, rozhodlo se město Brno, společně s ŘSD ukázat široké veřejnosti stavbu v plné kráse už nyní a na nadcházející sobotu se pro pěší plánuje Den otevřené estakády. Zpravodajský portál BRŇAN o tom v tiskové právě informovala Zdeňka Obalilová z tiskového střediska města Brna.

„V sobotu 9.9. 2023 se pro veřejnost chystá jedinečná příležitost, a to zpřístupnění vznikající estakády Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova,“ popsala Obalilová a dodala, že nic nenahradí zážitek na vlastní kůži.

Akce tak lidem nabídne unikátní příležitost prohlédnout si Brno z ptačí perspektivy

Vznikající estakáda velkého městského okruhu bude spojovat ústí Husovického tunelu s ulicí Rokytovou. A právě v těchto místech bude možné se po mostní konstrukci projít. Trasa o délce přibližně 500 metrů začíná na Rokytově a zpřístupněn bude hotový úsek až k Provazníkově těsně před řekou Svitavou.

„Na prohlídku se vydejte nejlépe městskou hromadnou dopravou. Využívané parkoviště u obchodního domu Lerk bude uzavřeno a jiné není zajištěno. Nejbližší zastávka jsou Akátky, kterou obsluhuje autobus 57 ze směru Lesná, nádraží a trolejbus 27 ze směru Stará osada. Odtud je to k mostu pouhých 100 metrů pěšky. Ze Staré osady, kam zajíždí velké množství linek, lze na místo také dojít pěšky, je to cca 1 kilometr. Z Pálavského náměstí se lesoparkem dostanete k začátku trasy rovněž,“ doplnila Obalilová.

Sobotní akce začíná v 10 hodin a potrvá do 18 hodin

Z bezpečnostních důvodů není možné na most vstupovat s koly, koloběžkami (platí i pro odrážedla, tříkolky apod.) či na bruslích. „Své čtyřnohé miláčky také protentokrát nechte doma. Vstup s kočárkem možný bude,“ uzavřela Obalilová.