Seriál horských kol Kolo pro život míří do Hustopečí

Šumavského Churáňova, kde se závodilo první srpnovou sobotu, se oblíbený seriál horských kol Kolo pro život přesouvá ke své letošní druhé zastávce na Moravě. Hostitelským městem šestého 
podniku seriálu bude město Hustopeče.

  • Foto

    Tým KPŽ

Oblast Hustopečska a Kloboucka, ve které se závod odehrává, je v očích mnoha lidí atraktivní cyklistickou destinací, stejně jako například nedaleké Mikulovsko. Malebnost zdejší krajiny nabízí skvělé možnosti pro bikery všech výkonnostních kategorií a rozhodně se jí vyplatí navštívit. Trať závodu vás provede po okolí města Hustopeče, Velkých Pavlovic, Němčiček, Brumovic, Horních Bojanovic, Boleradic či Kurdějova. Během trasy si tak dosyta užijete nespočet výhledů na Pálavu, střídání polí s vinohrady, průjezdy loukami i lesy. Můžete se také těšit na průjezdy přes sady a viniční tratě, které vám zvednou adrenalin.

Závodní trasy B a C se oproti loňským dvěma letům nezměnily, a opět tedy zavedou závodníky východně od Hustopečí směrem na obec Brumovice. Trasa B, která odstartuje v 11:00, nabídne svým účastníkům 56 km s převýšením přes 1400 m. Ti, co si vyberou Céčko, se vydají na trať v pravé poledne a dočkají se cyklistické porce 35 km s převýšením 825 m. Obě dvě z tratí se vyznačují jezdivým profilem, během něhož si dosyta užijete nevšední pohledy na místní, pečlivě udržované vinohrady. Zajímavým zpestřením a vzpomínkou na zimu bude průjezd nejníže položeným skiareálem v ČR, který se nachází v obci Němčičky. V obou případech se startuje z Dukelského náměstí a končí v areálu společnosti AGROTEC na Brněnské 74. 

Pro všechny cyklistické nadšence, kteří na kole jezdí spíše proto, aby se kochali krajinou, kterou projíždí a nevyhledávají adrenalin závodního pelotonu, je naplánovaná líbivá trasa pro pohodáře, rodiny s dětmi, seniory, začátečníky, zkrátka pro všechny. Délka nezávodní trasy D – Family jízdy činí 22 km a její start ve 12:30 je také z Dukelského náměstí.Kolo pro život si letos připravilo několik zásadních vylepšení a novinek, které ocení všichni účastníci populárních závodů. Vzhledem k tomu, že před každou sezonou stojí před organizátory nesnadný úkol, a to připravit celkem 15 závodů s nadstandardním zajištěním a profesionálními službami, není lehké najít takové lákadlo, které by bylo přínosem pro všechny. Nakonec Kolo pro život takovou novinku vymyslelo. 

Jednou z těch velkých událostí totiž nově budou fotografie ze všech závodů i tras pro všechny účastníky seriálu, a to zcela zdarma! Účastníci závodních tras A, B a C, děti ze závodů všech věkových kategorií i rodiny na nezávodní Family jízdě tak budou mít možnost stáhnout všechny fotografie a jednoduše je sdílet se svými přáteli. Hned v pondělí po víkendovém závodě najdete na stránkách kolopro.cz ve složce fotogalerie odkaz na všechny fotky přímo z tratí. Vaše fotografie pak vyhledáte pomocí moderní funkce rozpoznávání obličeje. Na stránkách otevřete fotoaparát svého mobilu nebo počítače, vyfotíte svůj obličej a vyfiltrují se vaše fotky. Fotografie lze také vyhledat jednoduše zadáním startovního čísla do příslušného pole pro případ, že obličej by kvůli helmě a případným brýlím systém nerozpoznal. Tato fuknce je dostupná přes váš počítač.Tou druhou velkou zprávou, kterou ocení především naši  nejmenší cyklisté, jsou krom výše zmíněných fotek z dětských závodů také unikátní medaile pro všechny malé i velké účastníky nezávodní Family jízdy ve spolupráci s Lesy ČR. A protože na Family jízdě nejde o umístění ani výsledný čas, v cíli bude čekat medaile skutečně na každého. Ty budou mít pro každý závod jinou podobu i tvar, proto se vám nestane, že byste doma měli dvě stejné.