fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Šest hereček v titulní roli: magické drama Mary Page Marlowová uvede Městské divadlo Brno

Hned šest hereček se během stominutového představí v hlavní roli magického dramatu Tracy Lettse Mary Page Marlowová, jehož premiéra se odehraje 10. a 11. září v brněnském Městském divadle.
mary-page1-red

Foto:

redakce RED

Životní příběh titulní hrdinky, obyčejné účetní z Ohia, vypráví americký dramatik a špičkový herec dramatických charakterů Tracy Letts v celé jeho šíři. „Je to atypická hra, což nás lákalo. Autor ji navíc napsal hned po smrti své matky,“ upřesnil dramaturg Jan Šotkovský.

Život hlavní hrdinky se před diváky odvíjí na přeskáčku. „V jedné scéně tak uvidíme Mary Page jako půlroční dítě v kolébce, v jiné zase jako takřka sedmdesátiletou umírající ženu. Výstupy se odehrávají bez obvyklé chronologie – hned tedy vidíme čtyřicetiletou matku pokoušející se domluvit s dospívajícími potomky, hned devatenáctiletou dívku, která se jako studentka univerzity pokouší z karet věštit svou budoucnost,“ popsal Šotkovský.

Podle něj je představení unikátní především v tom, že Mary Page Marlowovou hraje v různých fázích jejího života hned šest hereček.

V roli dvanáctileté školačky alternují Anna Bergerová a Gabriela Čtveráčková, postavy devatenáctileté dívky se ujala Barbora Slaninová, sedmadvacetiletou a šestatřicetiletou ženu hraje Barbora Goldmannová, v roli čtyřicátnice Mary Page diváci uvidí Lucii Bergerovou, padesátnici ztvární Radka Coufalová a jako zralou dámu ve věku 59, 67 a 69 si hlavní postavu střihne Markéta Sedláčková.

„Přiznám se, že hrát téměř sedmdesátiletou ženu mě ze začátku zaskočilo, ale pak jsem si uvědomila, že moje maminka je zhruba ve stejném věku. Celá hra je tak trochu detektivka, kdy divák postupně rozkrývá, co Mary Page kdy stalo,“ řekla zpravodajskému portálu BRŇAN devětačtyřicetiletá držitelka Ceny Thálie za titulní roli Lízy Ďulínkové v My Fair Lady (ze Zelňáku) Markéta Sedláčková.

I její kolegyně Radka Coufalová přiznává, že už jen nastudování Lettsova magického dramatu, který se na jevišti odehraje během hodiny a čtyřiceti minut bez obvyklé pauzy, bylo pro všechny herečky velmi zajímavé. „Práce to byla opravdu netradiční. Jednu zkoušku jsme si sjeli chronologicky, abychom vůbec zjistili, jak šel život hlavní hrdinky Mary Page,“ doplnila Coufalová.

Podle ní se herečky záměrně nesnažily dát hlavní figuře jednotící prvek. „Spojuje nás jen jedna barva kostýmů, jinak hrajeme každá postavu v různých fázích života, takže jsme každá jiná,“ vysvětlila Radka Coufalová.

Působivé drama se na jeviště Městského divadla v Brně dostává jen čtyři roky po broadwayské premiéře v režii Mikoláše Tyce. Jeho inscenační tým tvoří autor scény i kostýmů Marek Cpin, hudební skladatel Robin Schenk a choreografka Adéla Stodolová Laštovková. Kromě již zmíněných šesti hereček v titulní roli uvidí diváci Evelínu Studénkovou, Nikol Wetterovou, Igora Ondříčka či Kristiana Pekara. Premiéra se odehraje na Činoherní scéně v sobotu 10. a v neděli 11. září.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT