Talentovaný mladík, kterého draftoval před třemi lety právě zmíněný kanadský klub z NHL, tak i nadále pokračuje v letošním zápřahu na plné obrátky. „Na přesun jsem měl jen necelé čtyři dny, musel jsem se rychle zabalit, zařídit si všechny potřebné věci a připravit se na odlet. Táta mě odvezl na letiště do Vídně a přes Franfurkt jsem se přesunul do Toronta. Na rozloučení se spoluhráči, týmem a ostatními nebyl čas. V Kanadě jsem musel projít přes několik kontrol, pak také doložit pracovní víza, udělali mi i test a pak jsem musel na hotel do povinné karantény,“ popsal Filip Král cestu za oceán v rozhovoru pro klubový web Komety.

Ta z play-off extraligy vypadla po jasné sérii 0:4 s Třincem už ve čtvrtfinále, takže jednadvacetiletý bek je rád, že si takto prodloužil hokejovou sezónu. „Určitě je to fajn i vzhledem k příští sezoně. Můžu se tady v Kanadě aspoň rozkoukat a zjistit, jak to v klubu funguje a chodí,“ uvedl odchovanec brněnského celku, který v nevydařené sezóně Komety patřil k jejím nejlepším hráčům.

V Kanadě bude nastupovat v nižší soutěži AHL za tým Toronto Marlies se Slovákem Martinem Marinčinem. Nad šancí zahrát si NHL za Toronto Maple Leafs zatím mladý bek nepřemýšlel. „Soustředím se na zápasy, které mě čekají na farmě. NHL sleduji v televizi a líbí se mi Radim Zohorna, se kterým jsem hrál v Třebíči a známe se i z Brna. Rád bych, aby se mi povedlo něco podobného, co teď jemu,“ doufá Král.

Ten bere i nepovedenou letošní sezónu a 9. místo Komety pozitivně. „Jsem rád, že jsem se mohl ukázat a dostal od trenérů velký prostor. Myslím si, že jsem odváděl dobrou práci, měl jsem vysoký ice time, dařilo se mi získávat body a týmu jsem pomáhal, jak jen to šlo. Samozřejmě je velká škoda, že jsme vypadli s Třincem tak rychle, ale na druhou stranu se nám povedlo otočit sérii v předkole s Vítkovicemi, což bylo super,“ svěřil se nadějný bek.

A nevyloučil ani to, že by se už za několik týdnů mohl vrátit zpět do Česka. „Základní část tady končí v půlce května a vypadá to, že se ani play-off AHL hrát nebude. Možná se tedy vrátím koncem května, ale ještě to není jisté,“ krčil na dálku rameny Filip Král.

Pokud to tak bude, tak je možné, že se ještě porve o účast na mistrovství světa v ledním hokeji, které se bude hrát od 21. května do 6. června v Lotyšsku. „Měl jsem to v hlavě a myslím na to. Uvidíme, teď jsem na farmě v Torontu a budu se soustředit na náš program. Možnost reprezentovat by byla super, nechávám to otevřené a pokud by byl zájem, hrozně rád bych jel,“ dodal mladý obránce.