Silnice na Blanensku a Znojemsku mohou dnes ráno namrzat, varují na webu jihomoravští silničáři. Náledí se může objevit na Břeclavsku a Hodonínsku. Podle předpovědi meteorologů mohou teploty odpoledne vystoupit maximálně jeden stupeň Celsia nad nulu.

Aktuální varování před námrazou vydali silničáři po 7:00 pro Znojemsko a Blanensko, hrozí ale na menších silnicích. Vzhledem k tomu, že teploty v kraji se pohybují od minus jednoho až k minus pěti stupňům Celsia, varují silničáři i před náledím na Břeclavsku a Hodonínsku.

V kraji v noci výrazněji nesněžilo, silnice jsou většinou mokré po chemickém posypu

V průběhu dne bude na jihu Moravy převážně zataženo, ojediněle se může objevit sněžení, nejvyšší denní teploty se budou pochybovat mezi minus dvěma stupni Celsia a jedním stupněm nad nulou.

Noční teploty na pátek klesnou k minus třem stupňům Celsia, občas se může objevit sněžení nebo smíšené a mrznoucí srážky, na severozápadě kraje může napadnout až pět centimetrů sněhu. V pátek se budou denní teploty pohybovat mezi minus jedním a plus dvěma stupni Celsia, večer a v noci může sněžení zesílit.