Silničáři vybrali firmu, která má přestavět Bauerovu ulici v Brně, jež je součástí velkého městského okruhu. Téměř za 550 milionů korun ji má rozšířit, aby byly čtyři jízdní pruhy širší a jízdní pásy byly oddělené středovým dělicím pásem. Stavba má začít na začátku stavební sezony, tedy v březnu či v dubnu. Jak dlouho budou stavbaři v ulici pracovat, upřesní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po podpisu smlouvy, řekla mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Stejně jako časový harmonogram ještě silničáři upřesní podobu dopravních omezení

„Po dokončení stavby bude zajištěn bezpečnější a plynulejší provoz. Přechody pro chodce k areálu Riviéra budou nahrazeny dvěma lávkami pro chodce a cyklisty. Areál Riviéra bude připojen pomocí ramp na pravé odbočení. Bude také zrušeno parkování podél silnice ve směru do Pisárek,“ uvedla Trubelíková. Zatím není zřejmé, zda a jak město zajistí náhradní parkování pro návštěvníky Riviéry v létě, kdy ji běžně navštíví denně několik tisíc návštěvníků.

Stavba navazuje také na dostavbu velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici, která bude mít od konce příštího roku místo dvou pruhů čtyři, a také reaguje na plánovanou stavbu multifunkční haly v západní části výstaviště.

Řidiče čekají po dobu stavby komplikace. Již nyní je omezena kapacita městského okruhu podél Svratky dál na východ od Bauerovy kvůli stavbě protipovodňových opatření. Přestavba Bauerovy toto omezení ještě umocní.