Silničáři začnou v úterý po Velikonocích opravovat dvoukilometrový úsek silnice první třídy mezi Pavlicemi a Grešlovým Mýtem na Znojemsku. Hotovo má být do 31. července. Opravy jsou rozdělené na šest etap a v každé z nich bude organizace dopravy jiná a rozsah omezení odlišný, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Do 23. dubna bude silnice v Pavlicích uzavřena

Povrch vozovky je již ve špatném stavu, proto ji musejí silničáři vyfrézovat, opravit trhliny, obruby, předláždí autobusové zastávky a poté položí nový povrch. První etapa potrvá do 23. dubna, kdy bude silnice uzavřená zcela v Pavlicích v délce 300 metrů a objížďka povede přes Boskovštejn a Jiřice u Moravských Budějovic.

Opravy přijdou na 45 milionů korun

Poté bude fungovat v opravovaném úseku kyvadlový provoz až do začátku prázdnin a řidiči se musí smířit se semafory. „Změny ve vedení provozu budeme průběžně upřesňovat. Práce v celém úseku chceme dokončit nejpozději v polovině srpna,“ uvedla Trubelíková. Až potom zase budou muset řidiči jezdit po objízdných trasách. Silničáři za opravy zaplatí 45 milionů korun.

Pracují i na úseku Znojmo – Lechovice

Cesta ze Znojma bude letos komplikovaná nejen směrem na Jihlavu, ale i směrem na Brno, kde silničáři budou už druhým rokem opravovat úsek mezi Znojmem a Lechovicemi, přičemž objízdná trasa přes Těšetice, Práče a Bantice je ve velmi špatném stavu.