Silničáři začnou v pátek 31. března opravovat silnici první třídy 55 mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí. Začnou s jízdním pruhem ve směru od Hodonína k Břeclavi, řidiči v tomto směru tak pojedou po objížďce.

Práce vyjdou na 77 milionů korun

Po opravě tohoto pruhu se práce přesunou do opačného směru a hotovo by mělo být do začátku letních prázdnin, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Práce vyjdou na 77 milionů korun.

Oprava je nutná kvůli špatnému stavu vozovky

Objížďka povede přes Prušánky, Moravský Žižkov, Velké Bílovice, Podivín a Ladnou, autobusy budou jezdit přes Tvrdonice a Kostice. Oprava je nutná kvůli špatnému stavu vozovky, přičemž zatížení této silnice je velmi silné. Silničáři také intenzivně sice staví dálnici D55, která propojí Olomouc, Přerov, Otrokovice a Břeclav, avšak v jižním úseku od Bzence do Břeclavi zatím stále nejsou jasné ani přibližně termíny, kdy by se mělo začít stavět.

Další omezení na trase je v hodonínském Pánově

Další omezení na téže silnici je momentálně v Hodoníně, kde se v místní části Pánov staví místo klasické křižovatky okružní. Na křížení se silnicí druhé třídy 432 se totiž v minulosti stávaly tragické dopravní nehody. Díky novému řešení zde má být provoz přehlednější a klidnější.