V prvním poločase to přitom v televizním utkání vypadalo na dělbu bodů, protože fotbalisté na obou stranách všechny větší šance spálili. Třeba v 11. minutě zazdil tutovku hostů Řezníček a v 35. minutě na druhé straně Silný ve
vápně střílel zpoza obránce a jen těsně minul Berkovcovu branku. Po změně stran vyvezl v 49. minutě Jakub Přichystal míč z vlastního vápna a po rychlém protiútoku hostů dal Hladík první gól zápasu. Zbrojovka tak před zraky
téměř dvou tisíc diváků vedla 0:1. „Kuba se tam perfektně dostal, dal to na první tyč a já jsem to tam procpal,“ popsal gólovou situaci Jan Hladík.

Líšeň pak ale zapnula na plné obrátky a v 56. minutě po přímém kopu Rolinka vyrovnal kapitán domácích Ondřej Ševčík na 1:1. „Ve druhé půli jsme byli lepší, byli jsme víc na balónu a minimálně bod za remízu jsme si zasloužili,“ uvedl obránce Líšně David Pašek.

Pro derby klíčový moment přišel v 79. minutě, kdy na hřiště vběhli dva fanoušci Zbrojovky. Na trávníku je pronásledovali pořadatelé. Do jednoho z nich, který při honičce spadl, začal jeden z fanoušků kopat. Útočník Líšně Jan Silný se ho zastal, strhl ho k zemi a rozhodčí Dubravský mu dal červenou kartu. Líšeňský kouč Milan Valachovič označil počínání Jana Silného za totální zkrat. „Nechal se vyloučit a museli jsme dohrávat v deseti. Šel si nepochopitelně pro
červenou kartu! Dostane za to pořádný flastr a uvažuji, že ho odsud vyhodím! To si nemůže dovolit,“ zuřil Valachovič. „To se do sportu nebo na zápas nehodí, ale bohužel se to stává. Nicméně atmosféra tady byla fantastická. Silňas to ale možná trochu nezvládl, ale co jsem viděl, tak ten fanoušek kopal starého pána, což absolutně nechápu a Silný se zachoval, jak se zachoval,“ uvedl k incidentu Jan Hladík.

Po pětiminutovém přerušení utkání se pokračovalo ve hře. Zbrojovka domácí přitlačila a přesilovku využila v 92. minutě, kdy vítězný gól vstřelil její kapitán Jakub Řezníček. „Dal nám gól ze stejného místa jako dva góly v minulém kole
Jihlavě,“ posteskl si kouč Líšně. Podle něj by však remíza derby slušela víc. Podle trenéra Zbrojovky Richarda Dostálka mělo utkání slušné tempo. „Po vstřelení prvního gólu nás však soupeř dokázal ztrestat, protože standardku zahrál naprosto skvěle. Kuba Řezníček pak ale skvěle navázal na výkon z minulého kola proti Jihlavě a zápas rozhodl. Kluci se ale na vítězství hodně nadřeli,“ zhodnotil zápas kouč hostů Dostálek.