Když pak napadeného pořadatele bránil útočník Líšně Jan Silný, rozhodčí tasil červenou kartu a poslal ho do sprch. A zatímco po utkání trenér domácích Milan Valachovič zuřil a mluvil o vyhazovu Silného z týmu, vedení klubu se později fotbalisty zastalo.

„Podle policejního záznamu byl Silný napaden fanouškem, pouze zabránil hrozícímu nebezpečí a stejně jako SK Líšeň se připojí k trestnímu stíhání fanouška, který byl zajištěn policií. SK Líšeň požádá disciplinární komisi o zrušení případného trestu pro Jana Silného. Trenér Valachovič, stejně jako rozhodčí, bez policejního záznamu neviděl celý průběh incidentu a nemohl situaci posoudit,“ stojí v prohlášení na webových stránkách klubu.

Jak již zpravodajský portál BRŇAN informoval, pro zápas klíčový incident se odehrál v 79. minutě, kdy ze zbrojováckého kotle vnikl do hřiště výtržník, jehož po trávníku honilo několik pořadatelů. „Někdejšímu kapitánovi Líšně Rudovi Čampovi se podařilo provinilce skolit. Na chuligána nalehl hlavní pořadatel s dalším členem ochranky,“ uvedl klub.

Jenže na trávě ležícímu výtržníkovi přispěchal na pomoc další fanoušek Zbrojovky. „Začal kopat do zad ležícího hlavního pořadatele, a když se ho snažil znovu kopnout, zasáhl náš útočník Jan Silný. Uchopil běsnícího muže a odtáhl ho od klubka na zemi. Ačkoliv se muž bránil pěstmi, Silný ránu neopětoval,“ tvrdí vedení Líšně.

Podle něj se na rozdíl od zápisu rozhodčího dostal druhý výtržník na zem až po zásahu pořadatele. „Silný jen ve správný moment držel násilníka, aby nemohl ublížit nikomu jinému. Kdyby se tato situace stala mimo fotbalový trávník, byl by jeho bezprostřední zákrok označen za úctyhodný. A to bezpochyby i policií,“ napsal klub na svém webu.

Skandál se pochopitelně nelíbí ani Zbrojovce. „Neschvalujeme incident a nesouhlasíme s podobným chováním, které na stadiony nepatří. Jako hostující klub v tuto chvíli vyčkáváme na výsledky šetření LFA a Policie ČR, po vyhodnocení těchto šetření pak přistoupíme k dalším krokům,“ zdůraznil klub z Králova Pole na svém webu.

Trenér hostů Richard Dostálek byl v tomto případě stručný. „Po incidentu v přerušení hry jsem věnoval svůj čas taktickým pokynům pro závěr zápasu,“ zněla jeho diplomatická odpověď po utkání.