Žáci základní školy v Újezdu u Brna usedli do lavic v novém školním roce až dnes. Ředitel jim totiž udělil ředitelské volno kvůli rozsáhlým rekonstrukcím přes letní prázdniny. Ty probíhají pravidelně přes léto už od roku 2019. Za tu dobu už řemeslníci postupně udělali nové rozvody teplé vody do tříd, zrekonstruovali toalety a udělali stavební úpravy podle požadavků požárně bezpečnostních předpisů. Letos pak na škole zrekonstruovali elektrorozvody a celou kuchyni za necelých 6,2 milionů korun, uvedla starostka Újezdu Marie Kozáková (KDU-ČSL).

Opravy vzali letos pořádně od podlahy

„Opravy jsme letos vzali pěkně od podlahy přes elektroinstalace, rozvody vody, vzduchotechniku, obklady a novou dlažbu až po nové gastro vybavení kuchyně tak, aby vše odpovídalo platným normám i modernímu způsobu vaření. Základní škola byla navíc vymalována a je připravena k uvítání žáků v novém školním roce. Z důvodu těchto rozsáhlých oprav a úklidových prací využil ředitel školy možnosti udělení ředitelského volna a žáci přišli do školy poprvé v novém školním roce 2023/24 až dnes, tedy v pondělí 11. září,“ upřesnila starostka.

Chtějí mít ve škole příjemné prostředí

Nové rekonstrukce tak přispějí k celkové modernizaci a atraktivitě zdejší školy. „Snažíme se, aby prostředí základní školy bylo příjemné pro žáky, učitele i další zaměstnance školy. Jsem ráda, že spolupráce se základní školou probíhá výborně a že se díky této spolupráci daří pracovat nejen na zlepšení prostředí, ale i na zavádění a realizaci nových aktivit vedoucích k neformální komunikaci mezi pedagogy a rodiči žáků,“ dodala Kozáková.

Firma zvládla rekonstrukci za šest milionů

Do výběrového řízení na zhotovitele byly podle starostky podány tři cenové nabídky. Vítězná firma Izolservis zvládla zmíněnou etapu rekonstrukce školy udělat za téměř 6,2 milionu korun. Práce odstartovaly 1. července tak, aby probíhaly právě v době letních prázdnin. „V současné době jsou práce dokončeny, dílo zkolaudováno a do poslední chvíle probíhaly ještě úklidové práce před zahájením výuky v novém školním roce,“ doplnila starostka.