Školy v Jihomoravském kraji rekonstruují třídy, zahrady i kuchyně
Foto:
ilustrační, ZŠ Dvorská Blansko
Ve většině škol začne vyučování po opravách v pondělí 2. září.
Ve Znojmě investují do oprav více než 23 milionů korun. "Největší je rekonstrukce budovy ZŠ Jubilejní park, probíhat bude i v příštím školním roce," uvedl starosta Znojma Jan Grois. Město tam investuje do vnitřních prostor i sociálního zařízení.
Prázdninové opravy se nevyhnou ani znojemským školkám. V MŠ náměstí Republiky nainstalují klimatizaci do školní kuchyně, děti z MŠ Pražská se mohou těšit na nové pryžové hřiště.
O prázdninách se opravuje také skoro ve všech školách a školkách v Blansku. Některé opravy se protáhnou do září nebo do října, ale chod škol by rekonstrukce neměly narušit. V ZŠ Erbenova bude nová elektroinstalace, která by měla být hotová do konce září. "Na začátku září se ve škole začne upravovat zahrada a přírodní učebna," uvedl mluvčí Blanska Ondřej Požár.
Žáci z blanenské ZŠ Dvorská se mohou těšit na lezeckou stěnu, která bude hotová koncem července. V mateřské škole Divišova se pustili do oprav třídních přípraven jídla, budou nové podlahy, obklady a nábytek. V MŠ Dvorská se v červenci začalo s úpravou zahrady, přibudou ovocné stromy a keře. Do oprav škol a školek investuje Blansko přibližně 30 milionů korun, většina peněz jde z evropských fondů.
Základní škola Purkyňova ve Vyškově nechá nainstalovat takzvané slunolamy. "Jedná se o moderní a poutavý architektonický prvek zajišťující ochranu proti slunečnímu záření, který zabraňuje přehřívání oken. Nechceme, aby žáci trávili výuku v přehřátých místnostech. Investice je rozdělená do tří etap na období 2019 až 2021. První budova se montáže slunolamů dočká již letos," uvedla místostarostka Vyškova Karin Šulcová.
V Břeclavi investují do oprav školních střech, rozvodů nebo odpadů. "Nejhorší je situace v ZŠ Na Valtické, která se nachází na největším břeclavském sídlišti. Opravuje se špatná střecha spojovacího krčku a přilehlé prostory, do kterých zatékalo," uvedl mluvčí města Jiří Holobrádek. Další školy a školky čekají jen menší opravy. Cena rekonstrukcí by dohromady neměla přesáhnout deset milionů korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Změny v brněnské MHD budou od 20. prosince minimál…
- Policie v Brně zasahuje u napadení a pobodání ženy…
- Jihomoravské hotely jsou na konec roku téměř obsaz…
- Brno připravuje další etapu protipovodňových opatř…
- Hokejisty vedoucí Sparty čeká bitva na ledě Komety…
- Epidemie žloutenky v Jihomoravském kraji sílí, nej…
- Počet cestujících mezi Brnem a Zastávkou narostl p…
- Humor místo hrůzy nabídne nová inscenace Drákuly v…
- Onkologický ústav v Brně otevřel pracoviště pro ra…
- Změna jízdní řádů na jižní Moravě přinese cestujíc…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
