Skvělá příprava fotbalistů Líšně: Baník Ostrava skolili na severu Moravy 2:0!

Druholigoví fotbalisté Líšně pokračují ve vítězné jízdě. V reprezentační pauze porazili ve Vítkovicích prvoligový Baník Ostrava 2:0.

I když domácí tým, kterému patří ve FORTUNA:LIZE momentálně 10. místo, nastoupil v pozměněné sestavě, měl od úvodních minut územní převahu. Přes hutný obranný blok hostujícího týmu, který je ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE druhý, se jako první pokusil individuálně prosadit Kuzmanovič.

Dostal se do šestnáctky, kde však jeho přihrávku před branku Veselého líšeňská obrana odvrátila. „Přistoupili jsme k tomu zodpovědně a výborně jsme bránili. Podobné zápasy jsou těžší, protože jsme se chtěli na Baník vytáhnout,“ řekl zpravodajskému portálu Brňan trenér SK Líšeň Milan Valachovič. Další šanci spálil ve 12. minutě ostravský Buchta, který chtěl po průniku do šestnáctky vrátit míč na malé vápno, ovšem brankář hostů Veselý jeho přihrávku vyrazil. A stejný hráč Baníku neproměnil o tři minuty tutovku, kterou mu připravili Stronati a Kuzmanovič. 

„To jsou hráči, kteří pravidelně hrají první ligu, takže se nedá zas až tak úplně tvrdit, že Baník nastoupil v hodně kombinované sestavě,“ poznamenal k tomu Valachovič. Jeho svěřenci poprvé v utkání  udeřili v 19. minutě, kdy Minařík zblízka otevřel skóre. 

„Měli jsme dobrý pohyb, abychom byli pořád pod míčem a ze zajištěné obrany vyráželi do brejků. Jeden z nich dobře uklidil do branky Minařík, další podobnou šanci pak spálil i Chládek,“ pochvaloval si líšeňský trenér. Baník byl blízko vyrovnání ve 40. minutě, kdy se Kaloč se v šestnáctce dostal ke střele, která však jen trefila jeho spoluhráče Zajíce. Deset minut po pauze vybojovali líšeňští fotbalisté na své půlce míč a vyrazili do dalšího rychlého protiútoku, který po precizním dlouhém pasu do šestnáctky zakončil nekompromisní střelou Lutonský – 0:2 pro hosty! 

„Kluci to fantasticky odpracovali a výhru si zasloužili. Po výhře nad silným soupeřem si můžou věřit a dál na sobě pracovat,“ zářil spokojeností Milan Valachovič. Jeho svěřenci pak už cenné vítězství nad silným protivníkem udrželi, přestože Baník měl ještě několik šancí. Tu největší přitom zlikvidoval gólman Malecký, který ve druhé půli vystřídal Veselého.

 Jeho protějšek Ondřej Smetana, který na lavičce Baníku zaskočil za chybějící trenéry Luboše Kozla a Ivana Kopeckého, chtěl dát šanci hráčům, kteří nemají takové zápasové vytížení, nebo se vrátili po nemoci či zranění. „K tomu jsme chtěli dát i možnost hráčům z B-týmu, kteří dobře pracují. V tom utkání splnilo, co jsme od něj očekávali. I když vítězství jsme si samozřejmě přáli. Ale přece jen se na některých hráčích, kteří delší čas chyběli, určitá nerozehranost projevila,“ uvedl na webu Baníku Smetana.

 

Fotogalerie: