Slovenského premiéra Roberta Fica (Smer) postřelili dnes odpoledne po mimořádném jednání vlády v Handlové. Výstřely padly před kulturním domem, kde kabinet zasedal. Informoval o tom Denník N s tím, že střelce se podařilo policistům zadržet. Pachatel na Fica střílel ve chvíli, kdy přišel mezi lidi, kteří stáli před kulturním domem. Tam padlo několik výstřelů.

Fico skončil v nemocnici, Fiala označil jeho postřelení za šokující

Záchranka odvezla slovenského předsedu vlády do nemocnice. Podle svědků, které citoval Denník N, měl krvácející zranění na hrudníku a hlavě. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) není možné násilí tolerovat. Zprávu o postřelení Fica označil za šokující a popřál svému slovenskému protějšku rychlé uzdravení, uvedla agentura TASR. „Zpráva o postřelení slovenského premiéra Roberta Fica je šokující. Přeji panu premiérovi, aby byl co nejdřív v pořádku. Násilí nesmíme tolerovat, nesmí mít ve společnosti místo,“ uvedl Fiala.

Útok na premiéra označila prezidentka za brutální a bezohledný

Útok na premiéra označili za hanebný a šokující i slovenští politici včetně opozice. Brutální a bezohledný útok na Roberta Fica ostře odsoudila i dosluhující slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. „Jsem šokovaná. Robertovi Ficovi přeji v této kritické chvíli hodně sil, aby se z útoku zotavil,“ uvedla Čaputová.