Sokolské koupaliště v Brně je dějištěm beachvolejbalového mistrovství Evropy do 20 let

Na této prestižní mezinárodní akci hájí domácí barvy šest dvojic, po třech v obou kategoriích.

  • Foto

    ilustrační, cvf.cz

Generálkou na ME bylo pro některé juniory nedávné mistrovství republiky v Opavě a Jakub Šépka s Tomášem Semerádem coby nasazený pár číslo dvacet na něm vybojoval bronzovou medaili. V Brně se představí také Adam Štoček s Jindřichem Zavadilem, kteří jsou turnajovými jedničkami, a Vít Beneš s Tadeášem Trousilem.

Startovní pole 32 dvojic juniorek vedou Michaela Břínková a Andrea Kinská, dalšími Češkami v hlavní soutěži jsou Julie Honzovičová s Lucií Šulcovou a Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele.

"Jsem rád, že se nám podařilo rozšířit MČR na 24 týmů a mohly se zúčastnit naše mladé reprezentační dvojice, protože příprava v ostrých zápasech se nedá nahradit. Ještě víc mě potěšilo, že se mládežníci na seniorském šampionátu neztratili a potvrdili svoje kvality. Věřím, že to cinkne," uvedl po opavském šampionátu pro svazový web manažer reprezentace mládeže Přemysl Kubala.

Nad brněnským šampionátem dlouho visel kvůli covidu-19 otazník, nakonec byl přeložen z původního srpnového termínu o měsíc. Účastníci musejí dodržovat řadu hygienických pravidel, hráči museli předložit negativní test.

"Není to vůbec jednoduché. Nikdy jsem se při organizaci podobných akcí s tak přísnými opatřeními nesetkal. Jde hlavně o nepřetržitou komunikaci s ČVS, CEV, hygienickou stanicí, odběrovými týmy, laboratořemi, hráči, jejich realizačními týmy a následně pak volejbalovými federacemi," přiblížil za organizátory Dušan Gerža. "V případě, že některý pár bude vyhodnocen jako covid pozitivní, bude to již na posouzení krajské hygienické stanice a budeme se muset řídit jejími pokyny, které vyplynou z posouzení konkrétního případu," dodal.

Základní část se bude hrát ve skupinách, šampionát vyvrcholí v neděli. Loni v Göteborgu skončily nejvýše Honzovičová se Šulcovou na děleném 5. místě. V minulosti české juniorské výběry slavily dvě medaile: v roce 2007 byly Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou stříbrné, o pět let dříve získali v Basileji titul Pavel Rotrekl s Pavlem Kolářem. Semifinále si naposledy zahrály předloni Marie Sára Štochlová s Martinou Maixnerovou.

Zdroj: 
čtk