Pětadvacet bodů na kontě a suverénní první místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Brněnskou Zbrojovku teď čeká reprezentační pauza. Soupeři se na ni dotírají zatím marně – druhý Varnsdorf ztrácí sedm bodů.

„Jsem rád za všechny, protože v jiných angažmá jsme ty začátky měli horší. Jsem rád, že se dokážeme semknout a dotáhnout k bodovému zisku i zápasy, které nejsou herně podle představ. Nálada je výborná, ale důležité bude být pořád ostražitý, protože se na nás bude chtít každý vytáhnout. Do každého zápasu musíme jít na sto procent a s pokorou, je to sice klišé, ale je to tak,“ uvedl stoper brněnského týmu Jan Štěrba.

O síle mužstva má jasno. „Roli hraje i fyzická připravenost. X soupeřů se snaží do nás bušit, ale i tyhle pasáže zvládáme. Kluci v ofenzivě jsou šikovní, dovolíme si jeden na jednoho, dohráváme situace, z toho pak jsou situace po centrech, krásné balony,“ vysvětlil obránce. A vyzvedl své spoluhráče Bariše, Ševčíka a střelce Řezníčka.

Stoper však litoval, že se v zápase se béčkem Sparty, který Brňané doma vyhráli 2:1, zranil jeho parťák Jakub Šural. „Je to velká škoda, Kuba do toho po dlouhé pauze naskočil dobře, už v Ústí, kde jsem nemohl hrát, si vedl velmi dobře. Komunikovali jsme, sedělo nám to, mrzí mě to i za něho. Sám ještě neví, ale cítil rupnutí, je to škoda. Ale jsou tady jiní, na stoperu je velká konkurence, teď to bude na trenérech. Doteď jsem hrál s Lukášem Endlem a zvládali jsme to, variant má trenér hodně,“ řekl Štěrba.

Suverenita Zbrojovky se promítla i do ocenění jejího trenéra Richarda Dostálka, který se stal nejlepším koučem druhé ligy za měsíc září. „Je to zásluha celého týmu, hráčům jsem už poděkoval. Ocenění jsem dostal já, ale je to jejich práce, oni to na hřišti odevzdávají, my jsme jen servis. Musím poděkovat i realizačnímu týmu,“ pousmál se trenér.

První místo v tabulce a náskok na pronásledovatele přináší do kabiny pohodu. „Je to samozřejmě lepší než být někde ve středu tabulky, psychika je na vyšší úrovni, více si věříme. Důkazem je to, jak zvládáme ty závěry zápasů. Ale je to o pokoře, o práci, nesmíme si myslet, že to přijde všechno samo. Musíme zůstat pokorní, pracovat nadále tak, jak pracujeme, a udržet si náladu pořád. Věřím, že to bude pokračovat a budeme úspěšní,“ zdůraznil Štěrba.

A Dostálek je rád i za to, že výkony jeho svěřenců táhnou do ochozů diváky. Na utkání se Spartou B jich přišly čtyři tisíce. „Jsme rádi za atmosféru. Je to vždy o tom, jaké jsou výsledky, fanoušci nás hnali, kluci to vnímali a byli jim poděkovat. Je potřeba, aby to tak fungovalo, chceme předvádět atraktivnější hru pro diváky a jejich podporu potřebujeme a děkujeme za ni,“ dodal trenér Zbrojovky.