Práce doslova na drátkách. Takto jednoduše by se dala nazvat právě probíhající výstavba kamerového systému v brněnských Žabovřeskách. Od začátku prázdnin tak dochází postupně k realizaci čtyř kamerových bodů v konkrétních lokalitách, jde o první etapu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval starosta městské části Žabovřesky Filip Leder (KDU-ČSL).

Žabovřesky získali podporu k realizaci v v rámci centrálního rozvoje městského kamerového dohledového systému, a to na výstavbu čtyř kamerových bodů v několika lokalitách. Konkrétně jde o tramvajovou zastávku Mozolky, Burianovo náměstí, zastávku Stránského a Makovského náměstí.

„Na základě naší pravidelné komunikace s Městskou policií, máme k dispozici průběžné a cenné informace, na základě kterých se snažíme trvale zvyšovat bezpečnost v naší městské části. Jednou konkrétní věcí, na které pracuji již několik let, je zavedení kamerového systému na místa, která jsou z pohledu bezpečnosti problematická,“ uvedl Leder.

Realizace projektu je finančně náročná, letos bude stát systém 7 milionů korun z městské kasy

Realizace v městské části bude proto rozdělena do dvou etap. Do té následující jsou vytipovány tyto lokality: Makovského náměstí – parkoviště před Billou, náměstí Svornosti – školní hřiště, OC Perla – horní a dolní vstup, ulice Tábor směrem k ulici Veveří, křižovatka Zborovská – Tábor, ulice Sochorova – Středisko sběrného odpadu, ulice Bráfova – garáže a podchod u ZŠ Jana Babáka.

„Záznamy z kamer mohou pomoci nejen při vyšetřování lokálních záležitostí, ale mohou být cenným zdrojem při vyšetřování trestné činnosti v širším intravilánu města. Navíc tento systém využívají všechny složky integrovaného dopravního systému města Brna a městské organizace v oblasti dopravy,“ doplnil Leder s tím, že za realizací stojí společnost Brněnské komunikace.