fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Stavbaři ve Slavkově u Brna dokončují opravu průtahu městem

dokonceni-silnice

Foto:

slavkov.cz

Stavbaři ve Slavkově u Brna na Vyškovsku dokončují opravu průtahu městem. Minulý týden se pro motoristy otevřela Špitálská ulice. Kvůli asfaltování bude potřeba ještě zhruba na dva dny uzavřít část Slovákovy ulice, do konce roku začnou také zahradníci s výsadbou zeleně na vzniklých ostrůvcích. Slavkov o tom informoval na svém webu. S opravou průtahu město začalo loni na jaře, výše investice je zhruba 116 milionů korun.

Řidiči tak po dvou letech mohou projet po téměř tříkilometrovém úseku silnice III/0501 s novým povrchem. Výrazně se také proměnily samotné ulice, jichž se stavba dotkla, tedy Špitálská, Kollárova, Slovákova, část ČSA, B. Němcové, Lidická a Bučovická. V těchto ulicích jsou nové chodníky, vznikly bezpečné přechody pro chodce včetně dvou nových, a to u Penny ve Špitálské a u čerpací stanice v Bučovické. Novinkou je také kruhová křižovatka pod náměstím, nové je veřejné osvětlení, parkovací stání i přehledné křížení ulic. Ještě do konce roku začnou zahradníci s výsadbou zeleně na vzniklých ostrůvcích. Pokračovat budou i v příštím roce.

Stavaři také musí dokončit ještě část Slovákovy ulice mezi Nerudovou ulicí a kruhovou křižovatkou. Kvůli asfaltování budou muset úsek ještě zhruba na dva dny uzavřít. Stane se tak až po dušičkovém víkendu – tedy po 2. listopadu. Dokončovat se budou také nedodělky mimo silnici.

"Mám obrovskou radost, že tento projekt spěje ke zdárnému konci. Děkuji dotčeným Slavkovákům za trpělivost. Věřím, že výsledek za všechna ta omezení stojí. Samozřejmě si ještě musíme pohlídat detaily, abychom mohli stavbu řádně zkolaudovat. Ani poté však v ulicích neskončíme – spolu se zahradníky se budeme věnovat ozelenění, které bude v duchu již vybudovaných částí," uvedl starosta města Michal Boudný (PRO Slavkov u Brna).

Průtah Slavkovem začali stavaři opravovat loni na jaře, jde asi o 3,5 kilometru dlouhou silnici od supermarketu Penny, navazující ulice až po Bučovickou a dál až po křižovatku u silnice I/50. Výše investice je zhruba 116 milionů korun, z toho asi 80 milionů korun hradí Jihomoravský kraj prostřednictvím evropských fondů. Pro město jde o jednu z největších dopravně-stavebních akcí za uplynulá desetiletí.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT