Stavební veletrhy v Brně budou letos dřív, startují už příští středu

Pořadatelé letos přizpůsobili termín veletrhu začátku stavební sezony.

  • Foto

    BVV

Stavební veletrhy na brněnském výstavišti se letos otevřou téměř o dva měsíce dříve, než bylo obvyklé. Stavební veletrh, veletrh Dřevo a stavby a Mobitex, který se věnuje nábytku a interiérovému designu se letos přesunuly už na přelom února a března. Obvykle se přitom konaly na konci dubna.

Odborníci i lidé, kteří plánují stavbu či přestavbu, tedy mohou ještě před sezonou získat přehled o novinkách na nadcházející období. "Dalším důvodem byla kolize s některými jinými oborovými akcemi, kterých se naši vystavovatelé účastní i jako návštěvníci," doplnil ředitel veletrhu Martin Videczký.

Stejně jako v loňském roce se na stavebních veletrzích představí 250 vystavovatelů především z České republiky. Kromě tradičních pavilonů P a F letos obsadí i pavilon Z, kam se z volných ploch přesunou studentské soutěže a ukázky prací učňů a studentů. V pavilonu P najdou návštěvníci stavební obory, pavilon F bude patřit nábytkářům.

"Hlavním tématem veletrhu je letos zdravé bydlení. Je mu v sobotu 2. března věnován celý blok přednášek, svoje speciální systémy představí i samotní vystavovatelé - ať už chytrá řešení, která umí automaticky vytvořit zdravé klima nebo třeba designové zvlhčovače či ventilátory," uvedla mluvčí veletrhu Iva Hilbertová.

Každý ze čtyř dnů veletrhu je věnovaný jinému tématu pod záštitou České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Středa 27. 2. se zaměří na hospodaření s vodou, čtvrtek na požární ochranu, pátek na bezbariérové bydlení a sobota právě na zdravé bydlení. Veletrh končí v sobotu 2.3.2019.