Strážníci dopadli podezřelé z okrádání spícího muže, na situaci upozornila obsluha kamer

Další nestandardní situaci v parku na Baštách postřehla obsluha kamerového systému brněnské městské policie. I díky jejich práci byli dopadeni kapsáři.

  • Foto

    MP Brno

V noci tam kolem druhé hodiny usnul na lavičce pětatřicetiletý muž a do jeho bezprostřední blízkosti přišli dva mladíci ve věku devatenácti a dvaceti let. Začali mu prohledávat kapsy, zatímco třetí mladý muž postával poblíž. I když pravděpodobně spoléhali na to, že jsou v parku sami, jejich jednání se pracovníkům dohledového centra podařilo detailně nahrát. Jedna hlídka proto hned spěchala k Masarykově ulici, jejímž směrem mladí muži po činu odcházeli, a druhá zamířila ke spícímu muži do parku. Strážníkům se podezřelé podařilo najít a dopadnout. Probuzený muž strážníkům řekl, že postrádá přibližně sto korun, které měl v kapse. Bez ohledu na výši škody jsou mladí muži důvodně podezřelí z trestného činu. Právě tak se totiž kvalifikuje krádež věcí, které má poškozený u sebe. Strážníci přivolali hlídku státních policistů a všechny tři muže jim předali. Potom asistovali i při převozu mužů na služebnu v Běhounské ulici.

Jen o několik dní dříve dopadla nedaleko hlídka městské policie muže podezřelého z distribuce drog a ženu, která si podle vlastních slov aplikovala heroin.