Strážníci našli v noci třesoucí se batole v sandálkách, zahřívali ho i vlastní bundou

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

Svědkem alarmující situace se v noci na dnešek stala autohlídka strážníků při kontrole jižní části města. Kolem půlnoci uviděli ženu jedoucí po ulici se sportovním kočárkem, ve kterém měla evidentně nedostatečně oblečené dítě.

Palubní deska jim právě signalizovala venkovní teplotu pouhých 6 stupňů Celsia, a hlídka proto k ženě okamžitě zamířila. „V kočárku vezla batole přikryté lehkou dámskou bundou a obuté jen v sandálkách. Plačící chlapec se třásl zimou, a tak rychle zaběhli do služebního auta a zabalili ho do izotermické fólie. Jeden ze zasahujících strážníků kromě toho pohotově svlékl svoji bundu, aby se dítě ještě víc zahřálo,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Mladá matka strážníkům odpovídala zmateně a na dotaz, kam jede, uváděla adresu v opačném směru, než kterým jela. Hlídka navíc zjistila, že žena pro dítě nemá jídlo, pití ani jinou výbavu. Přivolaní záchranáři převezli chlapce i s matkou sanitkou do Dětské nemocnice. „Strážníci vyrozuměli republikové policisty a sociální pracovníky, kteří se případem budou dále zabývat,“ popsal Šoba.

Zdroj: 
MP