Před devatenáctou hodinou ve čtvrtek večer přijali policejní oparátoři oznámení o střelbě v bytovém domě v Hrušovanech u Brna. Ihned na místo vyrazila hlídka. Nacházeli se tam dva zranění muži a třetí se dal na útěk. Velice brzy se jej však policistům podařilo vypátrat. Všichni tři byli na místě ošetřeni a převezeni do nemocnice, kde jsou v současné době střežení.

Operátoři Záchranné služby vyslali do Hrušovan u Brna jednu posádku bez lékaře, jednu posádku s lékařem a inspektora provozu. "Na místě střelby zdravotníci ošetřili tři muže, ve všech případech šlo o lehká zranění, z toho pouze jedno bylo způsobeno střelnou zbraní. Pacienty jsme převezli do FN Brno a do Vojenské nemocnice,"sdělila tisková mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Podle prvotních informací se opilý muž snažil dostat do domu a druhý mu v tom chtěl zabránit. Na pomoc přispěchal ještě další a potom došlo ke vzájemné potyčce, která vyústila v použití legálně držené střelné zbraně. Na případu nyní vyštřovatelé intenzívně pracují.