Trenér Milan Valachovič s asistenty Leošem Kalvodou a Petrem Pechou přivítali téměř celý loňský kádr. Chyběla v něm trojice Zikl, Szotkowski a Šteigl, jíž skončilo hostování. Mimo byl i kanonýr Silný, doléčující si zranění. Nepřišel ani třetí brankář Mrázek, který odchází do Kuřimi. Do letní přípravy se zapojí šest nových fotbalistů.

„Bylo by bláhové si myslet, že se nám bude lehce dařit stejně jako loni. Už totiž nebudeme považováni za outsidera. Každý si na nás dá pozor. Loni se nám vydařil začátek, když jsme v úvodu nasbírali solidní počet bodů a měli tak pohodlný baťůžek na cestě soutěží. Díval jsem se na letošní los a musím říct, že to mohlo být horší,“ uvedl kouč Valachovič.

Ten doufá, že se už konečně bude hrát před diváky, kteří jsou schopni naplnit při atraktivních utkáních se Žižkovem či Zbrojovkou celou tribunu. A plno by mělo být i ve 2.kole s Vyškovem v Drnovicích. „Byla by škoda, kdyby se nadále hrálo s omezeným vstupem na stadióny. A teď nám začne práce, abychom se na první mistrovský zápas pořádně nachystali,“ upřesnil trenér Líšně.

Vzhledem k opravě hlavního trávníku odtrénovali hráči úvodní částpřípravy ve Slavíkovicích, kam pojedou v těchto dnech ještě dvakrát. Kromě toho budou ještě dvakrát trénovat v Babicích nad Svitavou a jednou v Mariánském údolí v Brně.

„Poslední červnovou sobotu hráče čeká první přípravný zápas se slovenskou Skalicí. Druhý týden přípravy bude podobný, jen s tím rozdílem, že třikrát pojedou hráči do Babic a dvakrát do Slavíkovic. Poté sehrají přípravu v Praze na Strahově proti Spartě v modelu 4 krát 30 minut,“ upřesnil mluvčí klubu Miloslav Vlašic.

Mezi nové tváře patří jednadvacetiletý Marek Zúbek, syn někdejšího talentu ze Zbrojovky Brno. V patnácti letech hostoval tři měsíce v Líšni. Před dvěma lety přestoupil do Velké Bíteše, kde trénoval jeho otec. Půl sezóny strávil na Slovensku v Petržalce, odkud přešel loni v říjnu do Vysočiny Jihlava. Objevil se jen v juniorce v jednom utkání, kdy nastoupil na 12 minut.

Bronislav Stáňa začínal v Bohuticích, odkud přešel přes Miroslav do Znojma. Poté hostoval ve Zbrojovce. Před pěti lety přestoupil do Baníku Ostrava, odkud po třech letech odešel do Opavy. V minulém ročníku hostoval v Třinci, kde odehrál 820 minut v osmnácti utkáních a vstřelil tři góly. Jednadvacetiletý gólman Vojtěch Marek z Prostějova odešel v 18 letech do Zbrojovky. Loni byl na prvoligové soupisce mužstva, ale zachytal si jen v divizi. A mezi šesti nováčky nechybí ani šestadvacetiletý odchovanec pražské Sparty Milan Kadlec, který po hostování na jaře 2017 ve Vlašimi podepsal pod Blaníkem přestup. Z Vlašimi odešel před rokem do divizního Lomu, kde na podzim odehrál pět utkání, v nichž se mu podařilo vstřelit jednu branku.