Až doteď bylo na území města Brna přesně definováno, kde se svatební obřady mohou odehrávat. Pokud se pár rozhodl pro jiné a třeba i netradiční místo, musel zaplatit poplatek tisíc korun a přesvědčit oddávajícího, aby na místo dorazil. V Kohoutovicích se rozhodli, že to změní, nově mohou probíhat svatební obřady na celém území této městské části a bez jakéhokoliv poplatku. Novináře o tom informoval starosta brněnských Kohoutovic Jakub Hruška (KDU-ČSL).

„Od května mohou Kohoutovičáci vstupovat do manželského svazku nejen na předepsaných místech, ale kdekoliv, a to bez poplatku. Doposud to bylo možné pouze na radnici, jiná místa byla za poplatek. Kohoutovická radnice tak vyslyšela prosby svatebčanů, kteří chtějí nově využívat možnosti uskutečnit svatební obřady například ve společenské místnosti na GRAND PRIX, v zeleni a na dalších místech,“ popsal Hruška.

Městská část se podle Hrušky potýkala s dotazy občanů na toto téma, a proto oslovila matriku, jakým způsobem občanům vyjít vstříc a umožnit tak uzavírání sňatků na jiných místech než jen v budově úřadu. Po dotazu MČ Brno-Kohoutovice došla matrika Brna-střed k závěru, že je možné oddávat páry kdekoliv po celé městské části.

Mezi oblíbená místa svatebčanů patří i fotbalové hřiště s brankou, ta je prý oblíbená

„Přišlo nám limitující, aby lidé, kteří chtějí sňatek uzavřít jinde, než na úřadě museli platit speciální poplatek ve výši tisíc korun. Obrátili jsme se proto na úřad, jak můžeme postupovat, abychom lidem v této záležitosti mohli vyjít vstříc a ušetřili jim tak peníze za tento nadbytečný poplatek,” uvedl Hruška.

Vedení radnice nechtělo vyhlašovat konkrétní místa, ať si prý lidé vyberou kde se vezmou

Na dotaz bylo matrikou Brna-střed sděleno, že je možné stanovit více míst konání svatebních obřadů i celé území městské části. Další vyjádření dodal Odbor sociální péče, školství a kultury. Oba odbory doporučili stanovit místem konání svatebních obřadů celé území městské části.

“Je to změna, která je správná. Nevím, proč by měli lidé platit tisíc korun za to, že se obřad uskuteční na jiném místě, když to pro nás není žádná komplikace. V naší městské části máme plno nádherných míst, kde by se mohly obřady konat. A já se moc těším, že zde můžeme nově páry oddávat bez této zbytečnosti,“ uzavřel Hruška.