fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Taťána Malá rezignuje na funkci náměstkyně hejtmana, radní ale zůstane

Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá, která byla v této funkci 13 dní, rezignuje na funkci náměstkyně jihomoravského hejtmana, v krajské radě ale zůstane. Bude za kraj jednat s vládou a centrálními úřady.
29594600-1153116688125360-7952309184354187203-n

Foto:

archiv Taťány Malé (FB)

"V posledním roce se moje práce významně změnila a přesunula se na centrální úroveň. Příkladem může být jednání o moto GP nebo stavbě hokejové haly. Kraj potřebuje někoho, kdo bude z pozice radního jednat s vládou a centrálními úřady," uvedla odstupující náměstkyně Malá.

Na funkci náměstkyně Malá rezignuje 20. června na zasedání krajského zastupitelstva, nově bude radní pro majetek a komunikaci s vládou a centrálními orgány. Její pozici převezme radní Petr Hýbler (ANO), který měl v radě dosud na starosti regionální rozvoj. "K regionálnímu rozvoji si přiberu i investice. Je tam hodně projektů, které je potřeba dotáhnout, pokud by se povedlo v tom krátké období, které zbývá, začít i projekt nový, budu velmi rád," uvedl Hýbler.

Taťána Malá je poslankyní a jihomoravskou radní za ANO, loni v červenci byla na pár dní i ministryní spravedlnosti. Čelila mnoha výzvám k opuštění funkce poté, co se objevilo podezření, že ve svých diplomových pracích na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, kde vystudovala práva, a také na Mendelově univerzitě v Brně, opisovala. Malá všechna obvinění odmítla, ale z funkce odstoupila.

Etická komise Mendelovy univerzity následně práci Taťány Malé zkoumala a konstatovala, že vykazuje shody s jinou prací, titul ale Malé neodebrala.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT