K těžce opilé třináctileté dívce vyjížděli ve středu odpoledne brněnští strážníci do Bohunic. Dozvěděli se o ní na tísňové lince 156. Volající vylíčil, že pozoruje z okna, jak školačka leží na zemi a další člověk se ji marně snaží zvednout. Upozornil, že dívka není schopná se udržet na nohou a vyzvracela se na ulici. Strážníci ji našli sedět na lavičce vedle stejně starého chlapce. Odpovídala jim nesouvisle, zmateně a stěžovala si na nevolnosti a bolesti hlavy. Hlídka městské policie jí změřila hodnotu alkoholu v dechu a zobrazil se údaj přesahující 2,8 promile. Strážníci proto ihned přivolali záchrannou službu. Mladík mezitím zkoušku na alkohol podstoupil také a nadýchal 1,1 promile. Dívka se strážníkům svěřila, že se alkoholem snaží vypořádat s rodinnými problémy. Chlapec přiznal, že spolu popíjeli vodku smíchanou se slivovicí. K dětem přijeli zdravotníci a hlídka celý případ postoupila Policii České republiky. O události se od strážníků dozvědí i sociální pracovníci.