Je to příběh kluka, z něhož se stal hrdina. Desetiletý Tobiáš byl 24. června se svou třídou na výletě vLednici a paní učitelka mu svěřila na starost lékárničku. Jenomže po skončení výletu ji Tobiáš zapomněl vrátit. v té chvíli ještě netušil, jak se mu bude lékárnička díky zapomnětlivosti hodit. Večer se totiž prohnalo Mikulčicemi tornádo. Školák nelenil, popadl lékárničku a utíkal pomáhat zraněným. 

„Ošetřil pána, který měl odřenou ruku a nohu, rány mu vydezinfikoval a obvázal. Stejně pokračoval u dalších pacientů. Chtěli jsme ho za toto příkladné jednání vyznamenat před celou třídou, je to šikovný kluk, jsme na něj pyšní,“ uvedla učitelka Slávka Řehánková ze Základní a mateřské školy v Mikulčicích.

Tobiášův přístup nadchl jihomoravské záchranáře, kteří nechtěli zůstat pozadu a poslali mu dárečky. „Tobiáš až do poslední chvíle netušil, že na něj čeká takové překvapení. Celá třída ztichla, byl to dojemný a silný zážitek. Stálo to za to, není nic hezčího než šťastná tvář dítěte. Tobiáš se opravdu zachoval skvěle a zaslouží si pochvalu, rád jsem mu za celou naši organizaci poblahopřál,“ dodal záchranář Karel Matějíček, který po ničivém tornádu na místě zasahoval.

Tobiáš je podle slov paní učitelky bezva kamarád, sportovec tělem i duší a nezkazí žádnou legraci. 

„A teď už víme, že je to také kluk se srdcem na pravém místě, a když je to potřeba, pomůže těm, kteří jsou vnouzi,“ dodala s úsměvem mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.