Třinec si v letošní sezoně počíná znamenitě. Z dosud odehraných osmnácti utkání odcházeli Oceláři patnáctkrát jako vítězové, a co víc, ve všech třech prohraných zápasech se jim podařilo získat alespoň bod. Není tedy divu, že se s 47 body drží na průběžné první příčce tabulky s tříbodovým náskokem na Plzeň, která má ovšem o dva odehrané zápasy více.

Kromě prvního místa v tabulce se hráči Třince mohou pyšnit například také nejvyšším počtem vstřelených gólů a nejlepším rozdílem ve skóre. Svým soupeřům nadělili už 77 branek, naopak inkasovali pouze 44krát. Mimo to se červenobílým mimořádně daří také v přesilových hrách, v nichž se dosud dokázali trefit devatenáctkrát (úspěšnost 22,09 %).

Největšími ofenzivními oporami Třince jsou bezesporu Martin Růžička a Matěj Stránský, kteří společně s Milanem Gulašem z Plzně tvoří trojici nejproduktivnějších hráčů letošního ročníku. Matěj Stránský má na svém kontě zatím 16 vstřelených branek, což je nejvyšší počet ze všech hráčů soutěže. Na straně Komety gólově vyniká rakouský útočník Peter Schneider.

Kometa se s třineckými Oceláři utkala naposledy v první polovině listopadu. Brňané dokázali na ledě svého soupeře dotáhnout třígólové manko a dovést zápas až do prodloužení, ve kterém nakonec již zmíněný Matěj Stránský rozhodl o vítězství Třince.

„Pro nás je důležitý každý zápas a je v podstatě jedno, se kterým soupeřem hrajeme. Přeci jen nejsme momentálně v ideálním rozpoložení a potřebujeme vyhrát. Podařilo se nám to s Libercem i Plzní, proč bychom tedy neporazili i Třinec. Moc změn v sestavě nechystáme, pracujeme s tím kádrem, který máme. Tomáš Svoboda odešel do Litoměřic, jinak se nic nemění. I marodka zůstává stejná, Vojta Střondala a Daniel Rákos mají sádru, Tomáš Bartejs se léčí z otřesu mozku, ještě se necítí na trénování," říká k nedělnímu utkání trenér Jan Zachrla.

Utkání můžete sledovat od 18:30 na ČT Sport.