fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Údajně divokou kočku někdo v uzavřené krabici odložil u popelnic. Opak je pravdou, je to miláček

Foto:

Městská policie Brno

K pečlivě zalepené krabici přivolal minulý týden strážníky muž, který ve Starém Lískovci o půl šesté ráno procházel kolem kontejnerů. Měl totiž pocit, že z balíku odloženého na zemi slyšel mňoukání, ale netroufal si ho otevřít. Na horní straně byla totiž připevněná cedulka s nápisem „Pozor! Polodivoká kočka“. Místo zlobivého kocoura našli strážníci umazlenou kočku, kterou v nejbližších dnech nabídnou k adopci. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Dostat se ke zvířeti nebyla hračka, kočku chránil pevný karton

Nahlédnout dovnitř bylo pro hlídku městské policie překvapivě pracné. Pevný karton byl důkladně přelepený a malý otvor k nahlédnutí opatrně vyřezávala nožem přibližně dvě minuty. Strážníci u toho dávali pozor, aby neporanili zvíře, které by bylo případně v balíku zavřené. Když potom dovnitř posvítili baterkou, uviděli mladého tygrovaného kocoura, který se strachy tísnil v rohu krabice.

„Odchytová služba městské policie ho proto odvezla do útulku, kde se jej hned ujal personál. Navzdory varováním se ukázalo, že přibližně dvouletý kocour je ochočený, klidný a naprosto mírumilovný,“ popsal Ghanem.

Poté, co projde preventivní karanténou, budou moci zájemci požádat v útulku o jeho adopci. Strážníci s případem i dál pracují. „V Oderské ulici se jim podařilo získat informace, které by mohly vést k nalezení člověka, který kočku u popelnic odložil. Svědci, kteří by mohli přispět k objasnění, se mohou hlásit na služebně v Labské ulici anebo zavolat na číslo 547 22 33 43,“ doplnil Ghanem.

Kocour si celý personál okamžitě získal, rychle se zabydlel a a ukázalo se, že je spokojený a zdravotně pravděpodobně naprosto v pořádku

„Začali jsme mu pracovně říkat Schrödinger v odkazu na slavný myšlenkový experiment rakouského fyzika Erwina Schrödingera. Případný zájemce o adopci si ho ale samozřejmě bude moci pojmenovat podle svého uvážení,“ uzavřel Ghanem.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT