Ulici Údolní čeká rekonstrukce zastávek, nový přechod i cyklostezka

  • Foto

    redakce (MOŠ) ilustrační

Konkrétně jde o úsek od Husové po Úvoz. Upravena bude podzemní komunikace i s tramvajovou a trolejbusovou tratí, informoval dnes na tiskové konferenci radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Práce by měly stát kolem 200 milionů korun, což je zhruba stejně jako rekonstrukce prvního úseku od Úvozu po Kraví Horu, která skončila loni. Rekonstrukce se dotkne také veřejných prostranství, zastávek, zeleně a vznikne tu i cyklostezka.

„V ulici vysadíme nové stromy a ty staré upravíme. Do prostoru pod Špilberkem přidáme také vodní prvky a vylepšíme ho pro odpočinek návštěvníků,“ doplnil náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Ten dále popsal, že při úpravě veřejného osvětlení chtějí využít LED svítidla, což výrazně sníží odběr elektrické energie. „Navíc plánujeme snížit počet vyasfaltovaných ploch a chceme je nahradit dlaždicemi. Díky tomu neodteče dešťová voda zbytečně do kanalizace, ale vsákne se do půdy,“ uzavřel Hladík. Plánovanou rekonstrukci chce město začít ještě v tomto roce.