Útočník Červený přestoupil z Hradce Králové do Komety Brno

  • Foto

    HC Kometa Brno

Kometa hlásí koncem přestupního období příchod zkušeného útočníka Rudolfa Červeného. Ten má za sebou štace v národním týmu, v ruské KHL, v nejvyšší švédské lize a naposledy působil v Hradci Králové. Rodák z Českých Budějovic se nově zabydluje v kabině brněnské Komety. „Pár kluků znám osobně, ostatní průběžně poznávám. Samozřejmě s většinou se známe z ligy. Celkově je v kabině dobrá parta a atmosféra," říká nová posila Komety Rudolf Červený.

 

Samozřejmě nemůžeme začít ničím jiným, než otázkou, jak se těšíte na nové angažmá?
Těším se, je to pro mě velká výzva a jsem plný očekávání.

Jak se vlastně zrodil váš přesun pod Špilberk?
Nic moc jsem nehledal, nechal jsem to na Hradci, s kým se dohodne. Ozvala se Kometa a pár dalších týmů, vyšlo to na Brno. Byl jsem v kontaktu s panem Zábranským a jsem rád, že jsem se dostal do tak kvalitního týmu.

V podstatě jste vynechával poslední zápasy z důvodu zranění. Jaká je nyní situace a kdy se znovu vrátíte do hry?
Zranil jsem se před vánočními svátky. Ještě mě to úplně nepouští do hry, ale každým dnem se to lepší. Věřím, že se brzy vrátím. Trénuju s kondičním koučem.

V kabině Komety jste se už stihl seznámit?
Pár kluků znám osobně, ostatní průběžně poznávám. Samozřejmě s většinou se známe z ligy. Celkově je v kabině dobrá parta a atmosféra.

Jak trávíte svůj mimozápasový program?
Jsem v posilovně, s fyzioterapeuty a doktory jsem neustále v kontaktu, každý den za nimi chodím, abych byl co nejdřív připraven do zápasů.

Sledujete vývoje extraligy, jak se postupně rýsuje celková tabulka?
Týmy posilují, některé hrají o všechno, občas přijde nějaký překvapivý výsledek, ale jinak se mi zdá, že je to každý rok podobné.

Jak jste vnímal souboje mezi Kometou a Hradcem. Byly to vždy emotivní duely?
V Brně se mi nikdo moc dobře nehrálo. Atmosféra je tady pro domácí mužstvo výborná, naopak soupeři to tady nemají lehké. Jsem rád, že můžu být na opačné straně (smích). Odpadl mi jeden stadion, kde se mi nehrálo úplně dobře.

Vy už jste sledoval utkání mezi Kometou a Třincem, co jste na něj říkal?
Byl to důležitý zápas pro oba týmy. Hrálo se dobře do obrany a čekalo se na chybu. Jsem rád, že jsme chybu neudělali a získali tři body.

Už víte, jakou budete mít roli v týmu?
Hlavně se musím dát do pořádku, abych byl v co nejlepší kondici na play-off. Kometa je silný tým, každý rok hraje o nejvyšší příčky a chtěl bych ji k cestě za úspěchem přispět i svým dílem.