Útočník v Tišnově pobodal šest lidí, jen zázrakem nikdo nezemřel

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Tragédie se stala v centru Tišnova, v Jungmanově ulici. Pravděpodobně jde o rodinné neshody, které vyvrcholily v pondělí večer. Útočník bral do rukou vše, co našel, sekeru, nože a v domě začala doslova jatka. Naštěstí se podařilo jednomu z obyvatel domu přivolat pomoc a na místo se okamžitě sjely všechny záchranné složky.

„Jednalo se o vrtulník, tři lékařské posádky, tři záchranářské posádky a inspektora provozu. Naši zdravotníci ošetřili šest pacientů, z toho v pěti případech šlo o těžká zranění, a to sečného, bodného a řezného charakteru. Po poskytnutí přednemocniční péče jsme pacienty převezli do několika brněnských zdravotnických zařízení. Případem se zabývá Policie České republiky,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

O případu již informovala i tišnovská radnice na svých webových stránkách. „Vážení spoluobčané, potvrzujeme, že dnes ve večerních hodinách v Tišnově na ulici Jungmanova došlo dle dostupných informací k neštěstí v rodině. Je několik zraněných, kteří jsou v péči lékařů. Pachatel byl na místě zadržen. Celá záležitost je v šetření policie. Prosím, zachovejme klid a mysleme na všechny zúčastněné,“ stojí v prohlášení

Policie útočníka zadržela přímo na místě činu, ale další podrobnosti k celé tragédii  zatím nezveřejnila.