Už jen krok k realizaci nového brněnského velodromu, stavba by měla být hotová v roce 2021

Přesun velodromu do Komárova bude mít konkrétnější podobu.

  • Zdroj

    MMB

Radní na svém včerejším zasedání vybrali zpracovatele technické studie pro jeho stavbu. Bude jím společnost Arch.Design, která podala nejnižší nabídkovou cenu.

„Výstavba nového velodromu patří mezi strategické projekty města Brna a radní udělali další krok k tomu, aby byla i zrealizována. Společnost Arch.Design již v roce 2008 vypracovala územní studii na lokalitu Hněvkovského. Všechna sportoviště, která byla v této studii zanesena, již stojí – kromě velodromu. K jeho stavbě nyní zpracuje tatáž firma i potřebnou technickou studii,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Společnost Arch.Design, nabídla vypracování technické studie nového velodromu za nejnižší cenu, a to 1 950 000 korun.

Na stávajícím brněnském velodromu, který provozuje Favorit Brno, se v minulosti uskutečnila vedle velkých mezinárodních závodů i dvě mistrovství světa dráhařů (1969 a 1981). Současná 400 metrů dlouhá betonová dráha ale už nevyhovuje požadavkům na pořádání velkých akcí.

"Ve světě se už závody na dráze jezdí pouze na krytých velodromech. V České republice, na Slovensku, v Srbsku nebo Chorvatsku krytý velodrom není. Proto bychom byli velice rádi, aby krytý velodrom byl v Brně," řekl už v květnu předseda Favoritu Brno Pavel Havránek.

Nový velodrom bude plně zastřešen s dřevěnou dráhou o délce 250 m, která odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží. Kapacita nového sportoviště bude 2000 diváků.

Do konce roku bude vypsáno výběrové zřízení na zhotovitele stavby, který bude vybrán v prvním čtvrtletí roku 2019. Samotná stavba je pak plánována na roky 2019–2021.