Stavby biatlonové trati, curlingové dráhy nebo hokejového hřiště už jdou do finále. I když počasí nebylo v minulých dnech příliš zimě příznivé, technický sníh se nepřetržitě hromadil na úložištích. Ve čtvrtek, osm dní před začátkem festivalu se na brněnském místě konání, u pavilonu "Z" brněnského výstaviště sešli organizátoři s novináři, s představiteli města a také s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem. Ten je duchovním otcem těchto Olympijských parků a následně festivalů.

Na setkání byl přítomen také náměstek brněnského primátora Petr Hladík. Ten věří, že počasí se v průběhu konání Her i Festivalu stane oprabdu zimím. Také sdělil, že město Brno nebude draze platit pronájem ledových ploch a toto zařízení odkoupí. Brňané jej tak budou moci využívat nejen v průběhu Olympiády, ale i ve zbytku zimy a následně i v dalších letech.

Na Brněnské výstaviště se chystá kromě brňanů a lidí z blízkého okolí také spousta návštěvníků z Prahy. Těm vyjdou vstříc české dráhy: 11. února přijede z Prahy přímo před pavilon "Z" speciální Raška vlak, po celou dobu konání festivalu pak při předložení festivalové vstupenky bude platit pro cestující zvýhodněné vstupné.