03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

V Brně plánují postavit nejmodernější kancelářskou budovu ve střední Evropě

vankovka

Foto:

CTP

V Brně má být postavena nejmodernější kancelářská budova ve střední Evropě, která si své přízvisko zaslouží díky unikátní celoskleněné pilotvité fasádě, chytrým technologiím kontrolující a automaticky přizpůsobující prostředí v budově, a také infrastruktura pro doručování pošty pomocí dronů. 61 metrů vysoká budova s unikátní prosklenou fasádou vyjde developera na 600 milionů korun. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za developera CTP informovala Pavlína Křivancová.

 

Za realizací stavby stojí společnost CTP, kancelářská budova s názvem „I“má vyrůst v areálu Vlněna, který se nachází na území bývalého brněnského brownfieldu. V centru moravské metropole tak vyroste do poloviny roku 2024 ikonická stavba s jedinečnou architekturou, za jejímž návrhem stojí Studio acht.

 

„S každým dalším projektem chceme posouvat laťku o něco výše. V případě budovy I propojujeme prémiový design s nejmodernějšími technologiemi. Nové možnosti přinese unikátní fasáda, stejně jako celý koncept chytrých kancelářských prostor. Třešničkou je systém dronové pošty, který se v této podobě dosud v Česku nikde nevyužívá,“ uvedl obchodní ředitel CTP ČR Jakub Kodr.

Architekti navrhli pro CTP prosklenou „pilovitou“ fasádu, která dosud nebyla podobně použita nikde v Evropě. Její realizace bude velmi náročná nejen finančně, ale také po technické stránce. Cílem je maximální využití konceptu zcela prosklené budovy. Pracovní místa v kancelářích proto budou uvnitř objektu usazena podél oken tak, aby co největšímu počtu svých uživatelů nabízela optimální světelné podmínky a atraktivní výhledy na celé Brno. Technické řešení této jedinečné prosklené fasády má na starost renomovaná firma MFS Group, která má za sebou řadu úspěšných realizací v Londýně, Amsterodamu, Paříži, Štrasburku a Düsseldorfu.

Koncept chytrých kanceláří zahrnuje například osvětlení, které bude ovládáno inteligentní technologií. Čidlo rozpozná, kolik je na daném místě osob, a podle toho zreguluje intenzitu osvětlení jednotlivých pracovních míst. Tento systém zajistí nejen vysoký světelný komfort každého pracoviště, ale také přinese úsporu energií, protože se bude svítit jen tehdy a v takové intenzitě, jak bude zrovna potřeba. Pod kontrolou bude v budově také kvalita vzduchu díky inteligentnímu ovládání topení, chlazení, rekuperace a nastavení vlhkosti vzduchu.

Nájemcům budovy bude k dispozici mimo jiné i unikátní systém dronové pošty. Drone helipad je jedinečné řešení pro převzetí zásilek od dronů či jiných bezpilotních systémů, které budou naváděny pomocí laserových senzorů, tzv. LiDAR (Light Detection And Ranging), na střechu budovy. Toto jedinečné řešení na míru vyvíjí společnost 3L Robotics a CTP bude první společností, která Drone helipad instaluje v rámci ČR i Evropy.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT