Dokument, dle kterého plánují spolupracovat další čtyři roky, podepíší zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD ještě dnes. V pátek koalice získala podporu v členském hlasování brněnských Pirátů, padla tak poslední překážka.

Hlasování Pirátů začalo ve středu, skončilo v pátek večer a z 19 platných hlasů se 14 členů vyjádřilo pro vstup do koalice, dva byli proti, tři se zdrželi.

Koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD má 33 mandátů z 55. Primátorkou bude Markéta Vaňková (ODS). Prvním náměstkem zůstane Petr Hladík (KDU-ČSL), dalším náměstkem se stane Tomáš Koláčný (Piráti) a také Oliver Pospíšil (ČSSD). ODS bude mít čtyři radní, lidovci a Piráti po třech a jednoho ČSSD.

ODS bude mít na starost investice, dopravu, sociální služby, marketing a cestovní ruch. KDU-ČSL bude mít v gesci zdravotnictví, školství, sport, územní plánování a životní prostředí. Piráti se budou starat o majetek, kulturu, participaci veřejnosti, informační technologie, strategii a analýzu dat. ČSSD připadne bytová politika a správa majetku.