O titul bude soutěžit 68 párů z více než 40 zemí. Z každé země mohou být nejvýše dva, přičemž Česko budou reprezentovat páry z Brna. Všechny páry musejí zatančit pětici tanců, a to waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep. Začátek soutěže je naplánovaný na 12:30 a od 19:30 je na programu semifinále a finále, řekl ČTK za organizátory z DSP Kometa Brno Jan Tománek.

Světový šampionát je součástí 19. ročníku Brno open a součástí soutěže je i Pohár partnerských měst, v němž budou soutěžit páry z brněnských partnerských měst. "Soutěž začíná 68 párů, všichni musí zatančit všechno a tančí se ve skupinách, které jsou šestičlenné až dvanáctičlenné podle fáze soutěže," uvedl Tománek. Po prvním kole se zúží startovní pole ze 68 na 48 párů a tak dále, až do finále zůstane šest párů. Ty už pak tančí na parketě vždy sólo.

Domácí pár, který má podle organizátorů ambice na finálovou účast, tvoří Tara Bohak a David Odstrčil, druhým brněnským párem je Marina Makarenko a Jakub Brück.

Diváci si mohou koupit vstupenky v předprodeji, ale i na místě při příchodu. Musí splnit podmínky protikoronavirových opatření. Pořadatelé připravili i možnost otestovat se antigenními testy přímo na místě.