V Brně se půjde od zítřka napojit na městský okruh od Bystrce

  • Foto

    kopemezabrno.cz

Řidiči, kteří nemohli několik měsíců najet v Brně od Bystrce přímo směrem na Pisárky na velký městský okruh, se od nedělního poledne dočkají. Silničáři dostavěli obslužnou komunikace, která napojení zajistí, řekl ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Dopravní značení se bude měnit od 9:00 do 12:00. Ve směru od Královopolských tunelů bude těsně za mimoúrovňovým křížením převedena doprava do protisměru, aby se uvolnila komunikace, kterou budou silničáři rozšiřovat. "Tato etapa bude trvat zhruba do přelomu května a června a poté se převede veškerá doprava na nově postavenou komunikaci do opačného směru," řekl Fiala.

Auta od Bystrce se budou nově napojovat zhruba u Kamenomlýnského mostu, kde se předpokládá zpomalení dopravy podobně jako v minulosti. "Možná to bude i přehlednější, komplikace z pohledu bezpečnosti a plynulosti nečekáme," řekl Fiala.

Stavba velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici, která spočívá v rozšíření ze dvou na čtyři pruhy a přeložce tramvajové tratě, má skončit v roce 2023.

Zdroj: 
čtk