Šestidílný seriál Grand Prix moderních gymnastek vyvrcholí o víkendu v Brně. V soutěži se představí 28 závodnic z 19 zemí, favoritkami jsou ruské gymnastky. Česko budou reprezentovat Alina Chamzinová, Sabina Zálešáková a Adriana Timková, chybět bude zraněná Denisa Štěpánková.

Poprvé se Grand Prix v Brně zúčastní Američanky, Korejky a Španělky. "Bude to vítané zpestření závodů a pro naše děvčata půjde o prospěšnou konfrontaci různých škol moderní gymnastiky," řekla na dnešní tiskové konferenci předsedkyně Českého svazu moderní gymnastiky Blanka Mlejnková.

Z českých závodnic má největší naděje na postup do finálové osmičky s jednotlivými náčiními Chamzinová. Na nedávném ME v Baku obsadila 24. místo v kvalifikaci víceboje a zajistila si účast na evropském šampionátu v příštím roce v Kyjevě.

"Alina je výborná s míčem, kuželem a obručí a věřím, že se mezi osmičku finalistek prosadí," řekla trenérka Zdena Schinzelová. Velmi silný tým posílají do Brna Rusky v čele s obhájkyní loňského prvenství ve víceboji Jekatěrinou Selezněvovou a dalšími třemi příslušnicemi absolutní světové špičky.

Brno je každoroční součástí prestižního seriálu Grand Prix. Ve všech předcházejících třinácti ročnících slavily prvenství Rusky. Finále seriálu hostí Brno počtvrté.

Dějištěm Grand Prix bude opět Městská hala na Vodově ulici. Dnes odpoledne odstartoval Tart Cup juniorek, sobotní víceboj se uskuteční od 14:00. V neděli jsou na programu od 13:30 finálová cvičení.