V Brně vzniká animovaný seriál, v hlavní roli jsou hovínka

HOVNAYS! Drzost autora Krysáků překonává meze.

  • Foto

    archiv Cyrila Podolského

V dílně Cyrila Podolského vzniká animovaný seriál, kde hlavní roli hrají hovínka. O kontroverzním dílku informovala zpravodajský portál BRŇAN zástupkyně projektu Barbora Suchyňová.

„Je to 16 let, kdy Cyril Podolský vynesl na světlo světa večerníček Krysáci. Teď přichází s novým titulem: „Hovnays!“ Jak název napovídá, jeho animovaní hrdinové jsou skutečně hovínka,“ popisuje Suchyňová.

 „Hovnays vzniká ve vlastní maličké produkci a praticky doma „na koleně“. Ale s o to větší chutí a bez zásahů a cenzury ČT. Půjde o celý projekt, který zahrnuje seriál, film i další aktivity. Hovnays mají vlastní Instagram i FB stránku @Hovnays, Youtube kanál, ale také je najdete na webu: www.hovnays.cz, s vlastním hovnivým e-shopem,“ řekl k projektu autor postaviček Cyril Podolský.

Kromě Cyrila pracuje na Hovnaysech celý malý filmový tým. Hudbu jim přinesla skupina Tři sestry a hlas propůjčí přední čeští herci, jako Jaroslav Dušek nebo Martin Dejdar a další.

 „Je čas, aby mi krysáky a potkana ze smetiště u Vizovic, nahradila hovínka z podzemních kanálů města Brna. Hovnaysovi budou stejně drzí, ale o to něžnější!“ uzavřel Podolský.

Fotogalerie: