V Brně vznikly nové byty pro mladé, k nastěhování budou příští rok na jaře

  • Foto

    Kamil Saliba, MMB

Po dvou letech práce je nově postavený bytový dům na ulici Dukelská 88 zkolaudovaný a připravený k nastěhování prvních obyvatel. V devíti startovacích bytech najdou domov mladí lidé, v přízemí se na jaře otevře pobočka České pošty, takže lidé z Husovic, Maloměřic a Obřan už nebudou muset pro balík až na hlavní nádraží. Informovala zpravodajský portál BRŇAN Radka Loukotová z tiskového střediska brněnského Magistrátu.

Demolice objektu začala před dvěma lety. "Stavbaři pak postavili čtyřpatrový dům s devíti byty, které bude město pronajímat jako startovací. Tři jsou o dispozici 1+kk a dalších šest je o velikosti 2+kk," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

V přízemí domu se na jaře otevře nová pobočka České pošty a ve dvoře najde parkovací místa 13 řidičů. V zadní části dvora a mezi jednotlivými parkovacími místy je vysazena zeleň.

Celkové náklady, které zahrnují demolici i veškeré následné práce a stavbu domu, činily 43 milionů korun s DPH. Pronájem nebytového prostoru v přízemí zajišťuje Odbor správy majetku MMB. Startovací byty pronajímá Bytový odbor. Zájemci se o aktuálně volné byty mohou hlásit na stránkách Bytového odboru, kde jsou vždy zveřejněná probíhající řízení: https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-3-namestka-pr....

Páry, které se chtějí ucházet o pronájem startovacího bytu, jsou omezeny věkem (18–35 let) a minimálním a maximálním společným měsíčním výdělkem (25 508 – 54 205 Kč), nesmějí v ČR vlastnit rodinný dům nebo byt a alespoň jeden z nich musí mít založený v bance nějaký spořicí produkt (stavební spoření, spořicí účet).

„Startovací byty usnadňují mladým lidem začátek jejich samostatného života, kdy pro ně není jednoduché sehnat vlastní bydlení. Díky nižšímu nájemnému získají prostor na to, aby si našetřili prostředky na budoucnost,“ uzavřel náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil.

 

Zdroj: 
MMB