fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

V Brně začaly přípravy na Olympijský festival. Na výstavišti jej představila společně s primátorem Brna a hejtmanem Kraje Eliška Březinová

U příležitosti ZOH v Pchjongčchangu 2018 se uskuteční olympijské festivaly v Brně a Ostravě. Jejich cílem je propojit fandění a aktivní sportování.
66-mapa-brno

Foto:

redakce (NEP)

Před pavilonem „Z“ brněnského výstaviště v těchto dnech vyrůstají hromady umělého sněhu. Ten pořadatelé chystají pro Olympijský festival, který  na výstavišti bude v průběhu Olympijských her v Jižní Koreji. A to po celou dobu her, tedy od 9. do 25.února. Sportoviště vyrostou na ploše Pavilonu Z. V unikátním areálu s kruhovým půdorysem nebude chybět ledová plocha nebo curlingová dráha. Ostatní sporty obklopí bezprostřední okolí hlavního areálu.

Z projektu je nadšen i primátor města Brna Petr Vokřál: „Jsem strašně rád, že se nám podařilo přivést do Brna tuto akci a je to o to cennější, že festival poprvé bude i součástí akcí pod patronací Mezinárodního Olympijského výboru.“

Sportovní nadšenci si mohou v rámci festivalu vyzkoušet množství tradičních i netradičních sportů. K dispozici budou běžecké tratě s výukou správného mazání lyží, snowpark, pumptracková dráha, biatlonová střelnice, mobilní skokanský můstek K-4, trenažér pro jízdu na saních a ledová plocha pro jízdu na skeletonu a dvojbobu, rychlobruslení a na příznivce volného bruslení čekají stovky metrů ledových cestiček.

Hejtman Jihomoravského Kraje Bohuslav Šimek věří, že díky festivalu se podaří přivést ke sportování hlavně mladé lidi. "Když jsou ambasadory akce takové osobnosti, jako krasobruslařka Eliška Březinová nebo kapitán olympijského hokejového týmu Martin Erat, myslím, že to přiláká spoustu lidí,"

Na přípravě se podílí i účastník tří olympiád, krasobruslař René Novotný. Podle něj by si neměli lidé nechat tuto příležitost ujít. Mají jedinečnou možnost zažít trochu olympijské atmosféry na vlastní kůži.

Sportuchtiví návštěvníci se nebudou muset spokojit jen se zimními sporty. Na festivalu si přijdou na své i příznivci letních sportů – například florbalu, hokejbalu nebo, korfbalu.

Pokud ani vy nechcete Olympijské hry trávit jen sledováním televize, přijďte si od 9. do 25. února, tedy v době konání Olympijských her, zasportovat na Olympijský festival na Brněnské výstaviště.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT